Liczba wyników na stronie
20

Dzięki prowadzonym pracom już za kilka tygodni będzie można korzystać z odmienionej ul. Żelaznej, na odcinku od ul. Dymka do ul. Osiedle Przemysława. Zakończyły się roboty instalacyjne. Obecnie trwa budowa jezdni, chodników i miejsc postojowych.

Poszerzenie obszaru płatnego postoju o wschodnią część śródmieścia, korekta granic w centrum i na Łazarzu oraz wydłużenie działania strefy do godziny 20.00 - tp najważniejsze zmiany uchwalone przez miejskich radnych. 

Kolejowa obwodnica Poznania już za kilka lat może zrewolucjonizować poruszanie się po stolicy Wielkopolski i przyległych do niej gminach. Wszystko dzięki budowie 8 zintegrowanych węzłów przesiadkowych, rozmieszczonych wzdłuż północnej, kolejowej i towarowej obwodnicy miasta. 

Rada Miasta Poznania uchwaliła zasady pomocy obywatelom Ukrainy w zakresie transportu publicznego. Od 1 lipca uchodźcy będą mogli korzystać z kilku form wsparcia w komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM - taką decyzję podjęli radni podczas wtorkowej sesji.

Mimo że sezon grzewczy dobiegł końca, cały czas trwa nabór w ramach miejskiego programu Kawka Bis, wspierającego mieszkańców w likwidacji kopciuchów. Środki przeznaczone na realizację projektu w tym roku to aż 15 mln zł. Wnioski można składać do końca lipca.  

Miasto Poznań nadal będzie monitorować ślady koronawirusa w kanalizacji. Dotychczas uzyskane wyniki wskazują, że ilość materiału genetycznego patogenu spada umiarkowanie - co stoi w sprzeczności z oficjalnymi danymi z Ministerstwa Zdrowia. Stąd decyzja o kontynuowaniu unikatowej na skalę Polski współpracy.

W najbliższy czwartek, 9 czerwca na poznańskiej Cytadeli odbędzie się spacer entomologiczny, którego przewodnikiem będzie dr Szymon Konwerski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ekspert pokaże, jakie gatunki owadów żyją w trawach i próchnowiskach.

W zlokalizowanej w poznańskiej dzielnicy Wilda Odlewni Volkswagen Poznań uruchomiono innowacyjne rozwiązanie znacząco wpływające na ochronę środowiska, zmniejszenie emisji CO2 i docelowo pozwalające odzyskać blisko 16 tysięcy Megawatogodzin energii cieplnej rocznie. To inwestycja Volkswagen Poznań zrealizowana we współpracy z Veolia Energia Poznań, polegająca na rekuperacji ciepła powstającego podczas wytopu aluminium.

Już w piątek, 3 czerwca rozpocznie się szósta edycja festiwalu "Cały Poznań Ukulele". W programie znajdują się zarówno warsztaty, jak i mnóstwo koncertów. Wydarzenie potrwa przez cały weekend.

Cały Poznań Ukulele, Smochy Festiwal, Jarmark Świętojański czy Jedzielnia to tylko kilka atrakcji, które czekają na mieszkańców Poznania w najbliższych dniach. W weekend warto się też wybrać do Palmiarnii, by dowiedzieć się, jak zadbać o planetę, lub na Cytadelę, gdzie odbędzie się I Poznański Dzień Bańki Mydlanej.

Miłośnicy historycznej komunikacji będą mogli w weekend pojeździć po Poznaniu m.in. zabytkowym pojazdem Bergische Stahlindustrie Typu I z wagonem doczepnym WD produkcji Carl Weyer, a po trasie Maltanki - Ryjkiem.

W najbliższy weekend, 4 i 5 czerwca odbędzie się kolejna edycja Smochy Festiwal. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, w tym pokazy tańców latynoskich, wystawę zabytkowych aut czy dmuchane zamki. Zwieńczeniem obu festiwalowych dni będą koncerty zaproszonych artystów. Pojawią się m.in. Strachy na Lachy, Muchy i Nosowska. 

Ponad 400 zawodników bierze udział w Chwiałce Volley, zawodach, które rozpoczęły się dziś w Poznaniu. Na listach startowych znajdują się zawodnicy z Libanu, Ugandy, Brazylii, Ukrainy i Polski - w tym reprezentanci PlusLigi, Tauron Ligi Siatkówki Kobiet i 1. Tauron Ligi. Imprezę rozpoczęły w czwartek, 2 czerwca turnieje młodzieżowe.

Trwa nabór zgłoszeń do VII edycji konkursu "Inicjatory", który promuje najlepsze inicjatywy pozarządowe. Każdy może w nim wziąć udział - nominacje można zgłaszać do 5 czerwca. Jedna z nagród nosi imię Andrzeja Białasa, zmarłego w 2019 r. społecznika i pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego.

Emer O'Connell, ambasador Irlandii, która wkrótce oficjalnie kończy swą misję dyplomatyczną w Polsce, przyjechała do stolicy Wielkopolski. W urzędzie miasta przyjął ją Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Mieszkaniec, turysta, przedsiębiorca, władze Miasta - każdy inaczej patrzy na przeprowadzane remonty. Przebudowa centrum i Starego Rynku to szansa na przywrócenie właściwej infrastruktury, funkcjonalności i estetyki Poznania. Działania inwestycyjne prowadzone dziś przez Miasto, przy realizacji których wykorzystywane są środki unijne to dowód gospodarności i dbanie o komfort życia mieszkańców. Ponadto stan infrastruktury podziemnej - nie wymienianej od lat - wymaga podejmowania pilnych działań naprawczych, by uniknąć awarii i nieplanowanych nagłych napraw. 

Liczba wyników na stronie
20