Liczba wyników na stronie
30

W sobotę, 13 maja, na wyremontowaną trasę PST wrócą tramwaje linii numer 12, 14, 15 i 16. Będzie można ponownie korzystać z wygodnej i szybkiej komunikacji.Także od 13 maja pasażerowie będą mieli do wyboru kilka linii tramwajowych jadących przez centrum.

Przy szpitalu klinicznym im. Wiktora Degi powstanie Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji dla Dzieci. We wtorek, 9 maja, uroczyście wmurowano tam kamień węgielny i podpisano akt erekcyjny. Inwestycja jest możliwa dzięki akcji charytatywnej organizowanej przez Pho3nix Foundation oraz Ciech TRI TOUR.

Przy ul. Wrzesińskiej ma powstać pierwsze w Poznaniu grzebowisko, gdzie właściciele będą mogli legalnie pochować swoje zwierzęta. Ma to umożliwić nowy projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, nad którym pracuje Miejska Pracownia Urbanistyczna. 

Ponad 70 muzeów, galerii i innych organizacji otworzy w sobotę, 20 maja drzwi swoich instytucji kulturalnych dla poznaniaków i poznanianek. Na terenie całego miasta oglądać będzie można wystawy i brać udział w warsztatach. Będzie to największa edycja Nocy Muzeów w historii stolicy Wielkopolski.

Kolejny spacer przyrodniczy już w najbliższą sobotę. Wydział Klimatu i Środowiska zaprasza 13 maja o godz. 11:00 na wyprawę po Dębinie, której tematem przewodnim są "Gawędy o patykach".

To już 20. edycja festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity. W poznańskim Kinie Muza publiczność obejrzy 12 filmów znajdujących się w Konkursie Głównym. Najlepszy z nich dostanie Nagrodę Wolności ufundowaną przez Miasto Poznań.

W najbliższą środę, 10 maja, ruszają pierwsze spotkania w Srebrnym Fyrtlu. Na początek seniorzy i seniorki będą mogli zmierzyć się z popularnymi planszówkami - w świat gier wprowadzi ich Jakub Grypczyński, pasjonat tej formy rozrywki. W programie tego dnia jest również spotkanie z miłośnikami podróży i sztuk wizualnych: Henrykiem Kociembą i Romanem Binkiem.

Już ponad 200 projektów zrealizowano w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Poznanianki i poznaniacy w ciągu ostatnich kilku lat zyskali m.in. nowe miejsca rekreacji, wydarzenia kulturalne czy tereny zielone. W tej edycji na pomysły mieszkańców przeznaczono aż 26,6 mln zł - o 1,6 mln zł więcej, niż w poprzedniej. W poniedziałek, 8 maja, rusza nabór wniosków.

Bilet do CSE Enigma tańszy o 20 procent, a także bezpłatne zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem - to propozycja, jaką Miasto we współpracy z Poznańskim Centrum Dziedzictwa przygotowało dla uczestników programu OK Poznań na najbliższy majowy weekend. 

XVIII-wieczne malowidła pokrywające sklepienie Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Poznania przy placu Kolegiackim zostały odnowione. Freski przedstawiają sceny o charakterze biblijnymi, świętych z zakonu jezuitów, a także Jana Kazimierza Wazę w stroju kardynalskim.

Kolejny weekend maja upłynie pod znakiem wielu ciekawych wydarzeń i atrakcji. Na miłośników sportu czeka mecz przyjaźni z Cracovią. Nie zabraknie także spektakli oraz wydarzeń na świeżym powietrzu. Swój jubileusz artystyczny świętować będzie Magda Umer.

Co roku nad największą poznańską rzeką wypoczywają tysiące osób. Niestety nie wszyscy pamiętają o posprzątaniu po sobie i segregacji śmieci przed ich wyrzuceniem. Źle posegregowane odpady mogą zwiększać koszty utrzymania porządku nad Wartą, a także utrudniają ich recykling.

Od 29 października na lotnisku Poznań-Ławica zagości nowa linia lotnicza - flydubai. Zainauguruje ona regularne połączenia do Dubaju. Loty będą realizowane 3 razy w tygodniu w środy, piątki oraz niedziele. 

W niedzielę, 14 maja, ruszają Poznańskie Dni Rodziny. Podczas ich oficjalnej inauguracji na placu Wolności zagra Zakopower. Na poznanianki i poznaniaków w każdym wieku czeka blisko 20 dni pełnych spotkań, warsztatów, wykładów i wspólnie spędzonego czasu.

Fragment zachodniej, wylotowej z Poznania, nitki wiaduktu Kosynierów Górczyńskich zostanie poddany niezbędnej naprawie. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę zaplanowanych robót budowlanych.

Tydzień Bibliotek i Poznańskie Dni Rodziny zapewnią cały miesiąc atrakcji w Bibliotece Raczyńskich. Poza tym na czytelników i czytelniczki czekać będą spotkania z ciekawymi gośćmi, kluby dyskusyjne oraz zwiedzanie gmachu.

Ruszyły kolejne spotkania i warsztaty organizowane przez Poznań Biznes Partner. W tym miesiącu można skorzystać z zajęć na temat działania w social mediach, zakładania własnej firmy czy rozliczania podatków. To tylko nieliczne z oferty przygotowanej na maj. Obowiązują zapisy.

5 maja to Światowy Dzień Nadciśnienia Płucnego - rzadkiej i śmiertelnie niebezpiecznej choroby, która atakuje płuca i serca. Tego dnia budynek urzędu miasta zostanie podświetlony na niebiesko, by przypominać o tym schorzeniu, a także by okazać wsparcie i solidarność pacjentom i ich rodzinom. 

W niedzielę, 7 maja, odbędzie się w Poznaniu Wings For Life World Run. To jedyny bieg na świecie, kiedy to meta goni zawodnika. W związku z imprezą wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w rejonie trasy oraz w komunikacji publicznej.

Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli na webinar "Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2023/24". Odbędzie się on w sobotę, 13 maja o godzinie 10:00.

Już w najbliższą sobotę, 6 maja, o godz. 10:00 w parku Wilsona rozpocznie się festyn skierowany do miłośników zieleni i przydomowych ogródków. Na wszystkich zainteresowanych czekać będą inspirujące warsztaty, pokazy, koncert, wspólne malowanie i wiele innych atrakcji.

Skrzyżowanie ulic Szczepankowo, Michałowo i Ługańskiej zostanie przebudowane. W związku z rozpoczęciem prac od 9 maja w tym rejonie zmieniona zostanie organizacja ruchu. Po ich zakończeniu powstanie tam rondo, które poprawi bezpieczeństwo w tej części Poznania. 

Liczba wyników na stronie
30