Liczba wyników na stronie
30

Do 20 czerwca można zgłaszać kandydatury do Stypendium Miasta Poznania dla laureatek i laureatów oraz finalistek i finalistów olimpiad przedmiotowych podejmujących studia w stolicy Wielkopolski. Można uzyskać wsparcie finansowe w wysokości ponad 1000 zł miesięcznie.

Ruszają prace nad stworzeniem parku św. Franciszka na Łacinie. Nowy teren zieleni może powstać pomiędzy ul. Czesława Niemena a trasą kórnicką. Znajduje się tam 1,5 ha ziemi otoczone nowymi osiedlami. 

Bieg, marszobieg, jazda na rowerze, wrotkach, rolkach czy nordic walking - podczas tegorocznej edycji (Za)biegania każdy znajdzie najlepszą dla siebie aktywność fizyczną. Już 17 maja będzie można spróbować swoich sił na dystansie min. 5 km. 

Od 13 maja tramwaje wracają na trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego oraz na ul. Św. Marcin. Przewidziane są zmiany dla kierowców poruszających się po centrum miasta. Wykonawca inwestycji planuje także prace nocne. Ze względu na wznawiany ruch tramwajowy nie należy pozostawiać samochodów na torowisku, co mogłoby blokować tramwaje.

W czwartek ulicą Św. Marcin przejechały tramwaje, w nocy przetestowano trasę Pestki, a w piątek, 12 maja, pojazdy MPK sprawdziły torowisko na moście Teatralnym oraz ulicach Fredry i Mielżyńskiego. W sobotę, 13 maja, od pierwszych porannych kursów tramwaje wrócą na te trasy. 

W poniedziałek, 15 maja, ruszają zapisy na międzynarodowe warsztaty tańca współczesnego Dancing fairPlayce Poznań 2023. Wyjątkowa edycja wydarzenia, które już od 30 lat inspiruje poznaniaków i poznanianki, rozpocznie się w sierpniu w Parku Rekreacyjno-Sportowym fairPlayce.

Każdy wyjazd parowozu na wąskie tory budzi spore zainteresowanie osób spędzających czas nad Maltą. W najbliższy weekend, czyli 13 i 14 maja, odbędą się kolejne Dni Pary.

W ten weekend mieszkańcy i mieszkanki stolicy Wielkopolski nie będą mogli narzekać na nudę. Wspólny czas będzie można spędzić na Poznańskich Dniach Rodziny na placu Wolności, a na miłośników sportów walki czeka gala Biznes Boxing Polska. Nie zabraknie też imprez dla kinomanów, takich jak pokaz filmu "Lombard".

W parku Adama Mickiewicza, przed Teatrem Wielkim, pojawił się dywan kwietny. W tym roku powstał w ramach obchodów 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Praca przedstawia m.in turbinę wiatrową, dom czy panele fotowoltaiczne. Do ich wykonania użyto setek tysięcy tulipanów.

Kolejne ważne miejsce na retencyjnej mapie Poznania zmieniło się na lepsze. Staw na Morasku zyskał wyprofilowane brzegi, umocnione skarpy oraz wyrównane dno. Prace objęły także przyległy teren - pojawiło się 8 nowych drzew oraz hoteliki dla owadów.

Miasto razem z poznańskimi organizacjami pozarządowymi realizuje program opieki wytchnieniowej - można się już do niego zgłaszać. To duże wsparcie dla rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnościami.

Srebrny Fyrtel rozpoczął działalność. To nowe miejsce dla poznańskich seniorów i seniorek, tworzone przez nich samych. Pierwsze spotkania zaplanowano na środę, 10 maja, na kolejne można się zapisywać. 

Naukowcy, biznesmeni i politycy z całego świata przyjechali do Poznania na Impact'23. To najważniejsze wydarzenie technologiczno-gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród gości są m.in. Natalie Portman i Nassim Nicholas Taleb, w debatach udział bierze także Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta.

Zabawy, gry, konkursy i wiele innych atrakcji, a to wszystko w obecności superbohaterów. Już w sobotę, 13 maja, na Wolnym Dziedzińcu przy placu Kolegiackim zainaugurowany zostanie sezon letni. Festyn rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 15:00.

Julia, Natalia oraz Mateusz to absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego im.Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, którzy dostali się na zagraniczne uniwersytety - Harvard, Cambrige, Columbia i London School of Economics.

Wzbogaca glebę w substancje organiczne i składniki pokarmowe, poprawia właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne gleby. Kompost, bo o nim mowa, można wyprodukować na własną rękę lub kupić za parę złotych w kilku miejskich punktach.

Książkomaty biją rekordy popularności. Czytelnicy Biblioteki Raczyńskich skorzystali z nich już ponad 29 tysięcy razy - średnio 79 razy dziennie. Urządzenia, dzięki którym łatwiej jest wypożyczyć książki, stanęły w Poznaniu dokładnie rok temu.

Już w najbliższy piątek, 12 maja, na placu Kolegiackim odbędzie się spotkanie poświęcone jerzykom. Będzie można zobaczyć dwa typy montowanych na budynkach budek lęgowych, nauczyć się rozpoznawać tego niezwykle pożytecznego ptaka oraz jego głos, a także wziąć udział w mini warsztatach, grach i zabawach poświęconych ochronie jerzyków.

Liczba wyników na stronie
30