W corocznym badaniu "fDi Intelligence" Poznań ponownie zajął miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych europejskich miast. W kategorii "przyjazność biznesowi" stolica Wielkopolski zajęła 2. miejsce, a w klasyfikacji ogólnej - 7.
Dokładnie rok temu, 24 lutego, Federacja Rosyjska napadła na Ukrainę. To wydarzenie zmieniło bieg historii i miało wielki wpływ na cały świat - także na Poznań. By uczcić ofiary tej wojny, przedstawiciele Miasta złożyli kwiaty pod głazami pamięci na cmentarzach na Miłostowie i Junikowie.
Dzięki wygranej 1:0 na własnym boisku z norweskim FK Bodø/Glimt Lech Poznań awansował do 1/8 Ligi Konferencji Europy. Ostatni raz polska drużyna piłkarska doszła do tego etapu rozgrywek ponad 30 lat temu. W piątek, 24 lutego, po godz. 13:00 Kolejorz pozna rywala, z którym zagra 9 i 16 marca.
Przeciwnikiem Lecha Poznań w 1/8 Ligi Konferencji Europy będzie szwedzki Djurgårdens IF. Pierwszy mecz rozegrany zostanie na stadionie przy ul. Bułgarskiej, 9 marca. Rewanż odbędzie się tydzień później w Sztokholmie.
23 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Ta poważna choroba dotyka miliony osób w Polsce. Nieleczona - może prowadzić do śmierci. Dlatego Miasto wspiera osoby, które potrzebują pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej. Z bezpłatnych konsultacji i porad specjalistów mogą korzystać m.in. młodzi ludzie, seniorzy, w tym także obywatele Ukrainy.
Jak co roku na poznańskiej Cytadeli złożono hołd i uczczono poległych w walkach o Poznań, które zakończyły się 23 lutego 1945 roku. Zeszłoroczne uroczystości odbywały się dzień przed agresją Rosji na Ukrainę. W związku z toczącą się tam wojną tegoroczne obchody przeniesiono pod Dzwon Pokoju.
W czwartek, 23 lutego, Lech Poznań rozegra spotkanie rewanżowe przeciwko norweskiemu FK Bodø/Glimt. Stawką będzie awans do 1/8 Ligi Konferencji Europy. Na trybunach zasiądzie rekordowa w tych rozgrywkach liczba widzów.
Nowa szkoła na Strzeszynie coraz bliżej! Miasto podpisało akt notarialny z Krajowym Zasobem Nieruchomości - dzięki temu Poznań zyskał grunty pod ważną placówkę oświatową.
1,5 proc. podatku PIT może sfinansować dodatkowe godziny zajęć dla dzieci i seniorów czy zapewnić kilkanaście kilogramów karmy dla zwierząt. Na te pieniądze czeka w Poznaniu ponad 200 organizacji pożytku publicznego - wszystkie działają na rzecz stolicy Wielkopolski i jej mieszkańców.
Z roku na rok poprawia się standard budynków Poznańskiego Zespołu Żłobków. W 2022 r. prace modernizacyjne objęły pięć z nich, a w tym roku planowane są w siedmiu placówkach.