Liczba wyników na stronie
10

16 kwietnia odbędzie się w Poznaniu półmaraton. Dzień wcześniej rozpoczną się się biegi dla najmłodszych na dystansach od 100 do 800 metrów. Przygotowano aż 900 miejsc. 

81 lat temu żołnierze Armii Krajowej i mieszkańcy Chwaliszewa zniszczyli magazyny Wehrmachtu w porcie rzecznym nad Wartą. Straty materialne liczono w milionach. O spektakularnej akcji przypomniały w środę władze miasta, kombatanci i poznańscy uczniowie.

Już za dwa dni minie rok od wybuchu pełnowymiarowej wojny w Ukrainie. Dziecięcym wyrazem sprzeciwu jest powstała z poznańskiej inicjatywy piosenka "Drzewo pokoju". Do jej wykonania 24 lutego zaproszone są wszystkie szkoły w całej Polsce. 

Prawidłowe postępowanie ze starymi bateriami jest ważne co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, składają się z wielu szkodliwych dla środowiska substancji - czyli są groźne także dla ludzi. Po drugie, w procesie recyklingu można odzyskać ponad 99% użytych składników! Zużyte baterie należy wrzucać do odpowiednich pojemników. 

Na czwartkowy mecz Lecha Poznań z FK Bodø/Glimt sprzedano już ponad 31 tysięcy biletów. W związku z dużym zainteresowaniem najlepiej wybrać się na mecz korzystając z komunikacji miejskiej, która będzie wzmocniona zarówno przed spotkaniem, jak i po nim. Ci, którzy zdecydują się jednak na przyjazd samochodem, muszą zwrócić uwagę na zmianę organizacji ruchu w okolicach stadionu.

Jak wojna wpływa na język polski, a jak na ukraiński i rosyjski? Jakie ślady zostaną po niej w polszczyźnie? Czy słowa mogą pomóc w radzeniu sobie z powojenną traumą?  Na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy Poznańskiej Debaty o Języku im. prof. T. Zgółki. 

Liczba wyników na stronie
10