Liczba wyników na stronie
30

Po czterech miesiącach woda wraca do Jeziora Maltańskiego. Napełnianie zbiornika potrwa co najmniej trzy tygodnie. Nieckę wypełni około 2 mln metrów sześciennych wody. Pierwsze wydarzenie na Torze Regatowym Malta - Regaty Otwarcia Sezonu w kajakarstwie - będzie miało miejsce w sobotę, 10 kwietnia.

Spotykamy je codziennie i wiele im zawdzięczamy. Uczą, leczą, dbają o osoby, które najbardziej tego potrzebują. Nie boją się też wyzwań - coraz częściej wkładają mundury i stoją na straży prawa i porządku. Służba innym to nie wszystko. Panie bardzo często prowadzą własne biznesy oraz kierują małymi i dużymi firmami. W Międzynarodowy Dzień Kobiet sprawdzimy, kim są i o czym marzą poznanianki.

Pięć minibusów, z których każdy będzie mógł przewieźć co najmniej 35 osób, zamierza kupić MPK Poznań. Postępowanie przetargowe na ich zakup właśnie zostało ogłoszone. Pojazdy mają być dostarczone do spółki jeszcze w tym roku. 

Trwają prace na wszystkich odcinkach trasy tramwajowej na Naramowice liczącej ponad 3 kilometry. Za kilka miesięcy gotowa będzie pierwsza część tej inwestycji i do ul. Włodarskiej będzie można dojechać tramwajem. Od soboty, 6 marca, przywrócony został ruch przez ul. Słowiańską. 

Znane są już wyniki IV edycji konkursu "Fundusz Samorządów Uczniowskich", który umożliwia poznańskiej młodzieży uzyskanie środków na realizację własnych pomysłów. Komisja konkursowa przyznała dofinansowanie na projekty, które będą realizowane w 2021 r. Jest ich ponad 40.

Przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie ronda Rataje jest coraz bardziej zaawansowana. Od najbliższego wtorku (9 marca) na wjeździe z ul. Jana Pawła II kierowcy będą mieli do dyspozycji już nie tylko jeden, a dwa pasy ruchu. Z kolei na ul. Zamenhofa konieczne jest wyłączenie z użytkowania przejścia dla pieszych. Kontynuowane są również prace na ul. Krzywoustego od strony autostrady A2.

Zbliża się rozpoczęcie przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Gołężyckiej, nad liniami kolejowymi nr 272 (Kluczbork - Poznań Główny) oraz 352 (Swarzędz - Poznań Starołęka). Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisały już umowę z wybranym w postępowaniu przetargowym wykonawcą, który na wykonanie zadania ma czas do grudnia tego roku.

Jak duży wpływ na jakość życia w mieście ma obecność zieleni? W jaki sposób zmiany klimatu oddziałują na gospodarkę leśną? Co zrobić, by jak najlepiej chronić zielone płuca miasta? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań starano się zgłębić podczas pierwszego spotkania edukacyjnego zorganizowanego w ramach Poznańskiego Panelu Obywatelskiego. 

Ruszyły zapis na kolejne warsztaty online dedykowane przedsiębiorcom i miłośnikom nowoczesnych technologii. Tym razem będą one dotyczyły podejmowanie decyzji dzięki danym i platformie analitycznej IBM Watson. Szkolenie organizowane są dzięki współpracy Miasta Poznań, IBM Polska i Przestrzeń Pracy Wspólnej "+jeden".

Przedsiębiorcy w ramach tarcz antykryzysowych mogli skorzystać z różnych form wsparcia: pożyczek, dotacji, dofinansowań, ulg czy innych instrumentów. W jaki sposób otrzymane środki rozliczyć w rocznych zeznaniach podatkowych? Wszelkie wątpliwości z tym związane rozwieją eksperci - doradcy podatkowi podczas bezpłatnej konferencji online. Obowiązuje rejestracja.

Na środę (10 marca), w rejonie powstającej ul. św. Wawrzyńca, zaplanowano rozpoczęcie bezwykopowej budowy kanałów kanalizacji sanitarnej pod nasypem kolejowym. Ze względów technologicznych prace te muszą być prowadzone w sposób nieprzerwany. Oznacza to, że będą musiały się odbywać również nocą.

Malczewski, Wyspiański, Matejko, Brandt, Chełmoński - to tylko niektóre nazwiska wybitnych polskich malarzy, których obrazy będzie można oglądać od 16 marca na wystawie "Polska. Siła obrazu". Ekspozycja została zorganizowana przez Muzeum Narodowe w Warszawie we współpracy z Musée du Louvre-Lens i Muzeum Narodowym w Poznaniu.

W sobotę odbędzie się pierwsze spotkanie edukacyjne w ramach Poznańskiego Panelu Obywatelskiego. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną wydarzenie będzie miało formę online. Dzięki transmisji na portalu społecznościowym i stronie Miasta Poznania mogą wziąć w nim udział nie tylko paneliści, ale wszyscy chętni poznaniacy i poznanianki. 

Jeśli wiosenna pogoda się ustabilizuje, wznowione zostaną prace przy oznakowaniu poziomym (malowaniu) na wildeckich i łazarskich ulicach. Zgodnie z harmonogramem nowa organizacja ruchu będzie w pierwszej kolejności wykonywana w rejonie ulic od Berwińskiego do Iłłakowiczówny (Łazarz) i od Chłapowskiego do Traugutta (Wilda).

Od soboty, 6 marca, otwarty będzie przejazd ul. Słowiańską przez nowe torowisko trasy tramwajowej na Naramowice. Autobusy czterech linii dziennych i dwóch nocnych nie będą już kursowały objazdami przez ul. Winogrady i Wilczak.

146 lat temu, 3 marca 1875 r. na świat przyszedł Cyryl Ratajski, były prezydent Poznania. W rocznicę urodzin wybitnego Wielkopolanina kwiaty na jego grobie złożył Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta.

Poznańska straż miejska świętuje swoje 30-lecie. To jedna z pierwszych takich formacji powstałych w dużych miastach. Początkowo strażnicy byli określani mianem policji municypalnej. Niektórzy poznaniacy mówią tak do dzisiaj.

W poniedziałek (8 marca) rozpocznie się budowa ul. Miłowita na Antoninku, która po zakończeniu prac przestanie być drogą gruntową i zostanie pokryta asfaltową nawierzchnią. Wraz z rozpoczęciem robót zmieni się organizacja ruchu w rejonie inwestycji.

Po przerwie spowodowanej złymi warunkami atmosferycznymi i niskimi temperaturami kontynuowane są prace instalacyjne i roboty ziemne związane z budową ul. św. Wawrzyńca. W związku z postępem robót we wtorek (2 marca) zmieni się organizacja ruchu dla pieszych i rowerzystów poruszających się wzdłuż ul. Żeromskiego i Niestachowskiej na wysokości ul. św. Wawrzyńca.

Dyrektorzy szkół mogą już składać wnioski o dofinansowanie zajęć dodatkowych w poznańskich szkołach, w tym tych poświęconych antydyskryminacji. Będą one realizowane od kwietnia do grudnia. Zajęcia przeciwdziałające dyskryminacji i wykluczeniu w stolicy Wielkopolski są prowadzone od 3 lat. W tym czasie zrealizowano ponad 260 programów. W akcję zaangażowało się na przestrzeni lat prawie 100 szkół. 

Czym było, jest i może być dla Ciebie miasto Poznań? To hasło konkursu, w którym udział może wziąć każdy mieszkaniec i mieszkanka Poznania, a także osoby żyjące poza tym miastem, ale związane z nim na różne sposoby. Wśród wszystkich, którzy nadeślą prace, rozlosowane będą nagrody, a autorzy i autorki dwóch najlepszych zdobędą po 3 tysiące zł. Podstawą oceny nadesłanych wypowiedzi będzie wyłącznie ich szczerość, dokładność i szczegółowość. 

W ramach trwającej przebudowy ronda Rataje, w najbliższych dniach toczyć się będą prace związane z odwodnieniem ul. Zamenhofa, w okolicy skrzyżowań z ulicami Wioślarską i Piłsudskiego. Włączanie nowych elementów kanalizacji deszczowej do istniejących studni będzie odbywało się na jezdni prowadzącej od ronda Starołęka w kierunku ronda Rataje.

Liczba wyników na stronie
30