Liczba wyników na stronie
30

Pestka została oddana do użytku na przełomie stycznia i lutego 1997 roku. 30 stycznia tego roku nową trasą pojechali pierwsi pasażerowie. Była to wówczas najnowocześniejsza trasa szybkiej komunikacji miejskiej w Polsce. Mieszkańcy Piątkowa i Winograd zyskali nową jakość podróżowania transportem publicznym, a Poznań nowy symbol kojarzony z miastem.

Na kolejnych poznańskich ulicach pojawią się nowe tablice z ich nazwami. Są bardziej czytelne oraz zawierają dodatkowe, użyteczne informacje. Niektóre z tych starszych przekazano na licytacje na rzecz  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przejrzyj na oczy! - to hasło 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę - 30 stycznia. Tym razem celem akcji jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Po raz kolejny WOŚP wspiera Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, który przygotował na aukcje wyjątkowe karty PEKA na okaziciela.

W związku z planowanym oddaniem do użytkowania nowych ładowarek dla autobusów elektrycznych, od 1 lutego (wtorek) wprowadzone zostaną zmiany stanowisk odjazdowych dla poszczególnych linii autobusowych na dworcu Os. Sobieskiego oraz Górczyn PKM.

Zarząd Zieleni Miejskiej wspólnie z Radą Osiedla św. Łazarz, Zakładem Lasów Poznańskich  i Koalicją Zazieleń Poznań wyznaczy miejsca, w których da drugie życie drzewom. W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy chętni poznaniacy. Próchnowisko pojawi się na początek w parku Kasprowicza. 

- Moją pasją jest sport, dlatego co roku staram się proponować wspólne, aktywne spędzenie czasu. Tym razem zapraszam na siłownię - mówi Jacek Jaśkowiak. Prezydent Poznania po raz kolejny dołączył do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Podają łapę, pozują do zdjęć i dają się pogłaskać. Po raz 13. golden retrievery będą grały w Poznaniu podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podpowiadamy, gdzie będzie można je spotkać.

Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego - czyli do zakończenia ferii zimowych we wszystkich województwach, uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz liceów, techników i szkół branżowych przejdą na tryb nauki zdalnej. Przedszkolaki i dzieci z klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuować naukę w formie stacjonarnej.

Podczas przebudowy kolejnego odcinka ul. Święty Marcin odsłonięto prawdopodobnie relikty Bramy Berlińskiej z XIX wieku. Dokumentowany jest również stan odkopanych fundamentów dawnego ogrodzenia Zamku. Aktualnie wykonawca koncentruje się na robotach ziemnych, widać też już pierwszy fragment nowej podbudowy pod torowisko tramwajowe.

Podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, skorzystać będzie można z bezpłatnych badań oraz konsultacji medycznych na terenie Stadionu Miejskiego. Wszystko to w ramach Strefy Zdrowia, w której organizację włączyło się Miasto Poznań. 

"Przejrzyj na oczy" - pod takim hasłem w niedzielę, 30 stycznia odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice Poznania i całego kraju wyjdą tysiące wolontariuszy z puszkami, nie zabraknie też wielu atrakcji. W tym roku celem zbiórki jest wsparcie okulistyki dziecięcej w Polsce.

Zbliżający się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to okazja do wsparcia leczenia najmłodszych, ale również szansa na wylicytowanie unikatowych tablic z nazwami poznańskich ulic.

Od wtorku, 25 stycznia, młodzi ludzie, którzy skończyli 16 lat, mogą dostać skierowanie na szczepienie tzw. trzecią dawką. W Poznaniu zaszczepić można się m.in. w POSUM, miejskich szpitalach oraz w przychodniach na terenie całego miasta. 

Ścieżka w koronach drzew, platforma prowadząca pośród bagien, pływające pomosty, mała architektura czy tablice edukacyjne - to elementy, które w ciągu ostatnich lat pojawiły się w dolinie Szklarki i Cybiny. Poznawcze szlaki rekreacyjno-turystyczne leśnictwa Antoninek doceniło Towarzystwo Urbanistów Polskich, które uznało je za najlepszą zieloną przestrzeń publiczną w kraju w swojej kategorii. 

System Monitoringu Wizyjnego Poznania wzbogaci się w tym roku o nowe kamery. Dzięki nim miasto będzie bezpieczniejsze - tylko w 2021 r. operatorzy tych urządzeń wychwycili prawie 6 tysięcy sytuacji, które wymagały szybkiej interwencji mundurowych i zatrzymali prawie 200 przestępców.

W ostatni weekend odbyły się próby obciążeniowe części tramwajowej nowego wiaduktu nad ul. Lechicką. To standardowa procedura badająca zgodność wykonania danego obiektu z założeniami projektowymi. Sprawdzane były odkształcenia konstrukcji: ugięcia przęseł i osiadanie podpór, a także jej drgania. Wstępna analiza pomiarów wykazała, że wyniki są pozytywne.

Ekspozycja Centrum Szyfrów Enigma wzbogaciła się o oryginalny egzemplarz polskiej repliki Enigmy. To jedyny obiekt tego rodzaju udostępniony publiczności i badaczom. Powstał we Francji w latach 1940-1942. W Poznaniu będzie go można oglądać do czerwca.

Wydane przez rząd rozporządzenie dotyczące pracy zdalnej w administracji nie wpłynie na zmianę sposobu obsługi klientów Urzędu Miasta Poznania. Od początku trwania epidemii można załatwić sprawy urzędowe we wszystkich siedzibach UMP - trzeba jednak umówić się wcześniej, a podczas wizyty - zasłonić usta i nos.

Pierwsze tramwaje przejechały w sobotę nowym wiaduktem nad ul. Lechicką. Pojawiły się tam w ramach testów obciążeniowych obiektu. Wiadukt docelowo będzie służył pojazdom kursującym na Naramowice. 

Akcja wyrobu orkiestrowych pierniczków w piekarni na Ławicy już na trwałe wpisała się w poznański kalendarz wydarzeń związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku po raz kolejny w wypiek słodkości zaangażował się Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Wszystko to, aby wesprzeć okulistykę dziecięcą w Polsce.

Wiemy, które książki najchętniej wypożyczyli czytelnicy Biblioteki Raczyńskich. W przygotowanym po raz piąty zestawieniu prezentowane są tytuły cieszące się największą popularnością w 2021 roku.

Liczba wyników na stronie
30