Liczba wyników na stronie
30

Zarząd Zieleni Miejskiej ogranicza koszenie - w parkach wprowadzone zostało tzw. strefowanie zieleni. Częstotliwość przycinania roślinności przy poznańskich ulicach, na ile pozwalają na to kwestie bezpieczeństwa, zmniejszył także Zarząd Dróg Miejskich. Wpływ na zaistniałą sytuację mają zmieniające się warunki klimatyczne. 

Jak wzmocnić poczucie własnej wartości u dzieci? Czy rodzice powinni ingerować w kłótnie i spory swoich pociech? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają uczestnicy konferencji, którą Miasto oraz Uniwersytet SWPS organizują w ramach Poznańskich Dni Rodziny. Wydarzenie jest bezpłatne, można się jeszcze zapisać.

Ten weekend zapowiada się w Poznaniu bardzo muzycznie. Odbędzie się wiele koncertów, począwszy od muzyki klasycznej, po bardziej współczesne brzmienia. Warto wybrać się też z całą rodziną na festyn z okazji Dnia Dziecka lub pójść do teatru. Nie zabraknie również wydarzeń plenerowych, dlatego wolne dni będzie można spędzić na świeżym powietrzu. 

Fitch Ratings potwierdziła wysoki rating Poznania: A-. To najwyższy możliwy poziom dla polskiego miasta. Oznacza on, że Miasto ma bardzo wysoką zdolność do wywiązywania się z zaciągniętych zobowiązań finansowych. Równocześnie jednak agencja podkreśliła, że Polski Ład źle wpłynie na dochody lokalnych samorządów.

Zbliża się ostatni etap remontu ul. Naramowickiej, która zmienia się na odcinku pomiędzy ul. Karpią a Hilczer-Kurnatowskiej. Prace te wiązać się będą ze zmianami organizacji ruchu, które planowane są na 31 maja i 1 czerwca (wtorek i środa). Po ich zakończeniu mieszkańcy będą mogli się poruszać wyremontowaną, komfortową ulicą.

To będzie wyjątkowa atrakcja dla miłośników komunikacji miejskiej - już w najbliższą niedzielę, po raz pierwszy w tym sezonie, na poznańskie torowiska wyjedzie tramwaj silnikowy Typu I z wagonem doczepnym Carl Weyer. Będzie można także korzystać z linii turystycznych 0, 100 i 102.

Wakacyjne miesiące jak nigdy zapełniają nasze kalendarze propozycjami plenerowych wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych. Ideą miasta jest nie tylko duża liczba wydarzeń, ale też ich udostępnianie mieszkańcom wszystkich rejonów Poznania. Tego lata pojawią się też nowe propozycje: m.in. Festiwal Księgarń Kameralnych i Fyrtle Festiwal.

Trwa budowa węzła przesiadkowego na granicy Poznania i Plewisk. Na 26 maja (czwartek) wykonawca inwestycji zaplanował prace związane z siecią energetyczną (przebudowa infrastruktury). Podczas tych robót obowiązywać będzie ruch wahadłowy i należy spodziewać się przerwy w dostawie prądu.

Park linowy, pływalnia, a może kino? Do tego mnóstwo gier i sportowej zabawy. W wakacje na najmłodszych poznaniaków czeka aż sześć tygodni turnusów w ramach półkolonii multisportowych. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji już przyjmują zapisy.

Ulica Rozwadowska na południu Poznania jeszcze w ubiegłym roku była drogą gruntową. Teraz odcinek od ul. Starołęckiej do ul. Staszowskiej jest nie tylko utwardzony, ale też został rozbudowany o nowe chodniki i oświetlenie. 

Jakie zasady obowiązują w obecnej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego? Jak złożyć projekt i oszacować jego koszt? O czym jeszcze należy pamiętać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czeka na poznanianki i poznaniaków podczas Maratonu Pisania Wniosków PBO. W tym samym czasie na dziedzińcu urzędu miasta odbywa się rodzinny kiermasz społeczny. 

Systematycznie poprawiają się warunki pasażerów komunikacji miejskiej. W połowie maja oddano do użytku nowy przystanek przy pętli Ogrody. Obecnie trwają przygotowania do kolejnych inwestycji, wśród których znajdą się m. in.: budowa dziewięciu platform przystankowych, nowej pętli autobusowej na Dębcu czy skweru wewnątrz pętli Ogrody.

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych sprawdzają swoją wiedzę. Egzamin ósmoklasisty rozpoczął się we wtorek, 24 maja i potrwa trzy dni. Niezależnie od wyników, młodzi ludzie już teraz mogą wybierać swoje wymarzone liceum, technikum lub szkołę branżową. Rekrutacja rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu, wnioski można składać do 20 czerwca. 

Pod koniec marca tego roku ukazał się album "My Name Is Poznan" prezentujący mniej znaną poznańską scenę muzyczną. Na konkurs "Studio Otwarte" wpłynęło wówczas ok. 250 zgłoszeń. Właśnie ruszyła druga edycja tego projektu. Najlepszych kompozycji będzie można posłuchać na płycie wydanej nakładem jednej z wiodących wytwórni płytowych

Walka ze zmianami klimatycznymi, planowanie inwestycji czy polityka społeczna miasta - to tylko niektóre zagadnienia, jakie poruszyli uczestnicy poznańskiej odsłony programu "Future Mentors" w trakcie spotkania z Jackiem Jaśkowiakiem, prezydentem Poznania.

Coraz bliżej czwarta edycja Poznań Athletics Grand Prix. W piątek, 27 maja, na Golęcinie poznaniacy znów będą oklaskiwać największe nazwiska polskiej i światowej lekkoatletyki. Sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie online za pośrednictwem platformy ToBilet.pl.

Rozstrzygnięto II edycję konkursu plastycznego "Pszczoły i trzmiele to nasi przyjaciele". Wręczenie nagród odbyło się podczas festynu, zorganizowanego w weekend na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Zwycięskie prace można będzie oglądać na wystawie na placu Wolności.

Marsz Mendelssohna, koncert i wspólne "Sto lat!" - to wszystko towarzyszyło ceremonii wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W poniedziałek w urzędzie miasta prezydent Poznania uhonorował w ten sposób 29 par. 

W tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego do wydania jest aż 25 mln zł. Mieszkanki i mieszkańcy, którzy mają pomysł, na co wydać pieniądze, ale nie są pewni, jak to zrobić, mogą odwiedzić w środę, 25 maja dziedziniec Urzędu Miasta Poznania przy placu Kolegiackim i wziąć udział w Maratonie Pisania Wniosków. Tego dnia odbędzie się także rodzinny kiermasz społeczny. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. 

Liczba wyników na stronie
30