My Name Is Poznan po raz drugi

Plakat - grafika rozmowy
Do 13 czerwca można wysyłać utwory w ramach drugiej edycji projektu "Studio Otwarte"
My Name Is Poznan po raz drugi

Pod koniec marca tego roku ukazał się album "My Name Is Poznan" prezentujący mniej znaną poznańską scenę muzyczną. Na konkurs "Studio Otwarte" wpłynęło wówczas ok. 250 zgłoszeń. Właśnie ruszyła druga edycja tego projektu. Najlepszych kompozycji będzie można posłuchać na płycie wydanej nakładem jednej z wiodących wytwórni płytowych

Miasto Poznań wraz z Fundacją ART Fidelis zapraszają na drugą edycję projektu "Studio Otwarte". Konkurs, podobnie jak jego pierwsza odsłona, skierowany jest do twórców i wykonawców muzyki. Mogą oni mieszkać w Poznaniu, uczyć się tu, ale na pewno powinni czuć związek ze stolicą Wielkopolski. 

"My Name Is Poznan" to okazja, by odkurzyć szufladę, przejrzeć twarde dyski komputerów i wejść z tym materiałem do profesjonalnego studia nagrań, gdzie z pomocą najlepszych realizatorów piosenka nabierze ostatecznego kształtu. Warunkiem jest przesłanie do 13 czerwca propozycji utworów w dowolnej formie audio (nagranie demo, z domu, z próby itp.). Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.mynameispoznan.pl.

Selekcji z nadesłanych zgłoszeń dokona jury złożone z przedstawicieli branży muzycznej i kulturalnej oraz mediów. Dziesięć wybranych przez nich piosenek trafi na płytę. Stworzą one wyjątkowy, poznański album - muzyczną widokówkę stolicy Wielkopolski. Przy pierwszej edycji wpłynęło ponad 250 zgłoszeń. Dodatkowo, do trzech utworów, wybranych wspólnie z wydawcą albumu, zostaną nagrane i wyprodukowane profesjonalne teledyski.

Czy warto wziąć udział w projekcie Studio Otwarte i znaleźć swoją piosenkę na "My Name Is Poznan 2.0"? Można zapytać Niemoc, oysterboya, Shyness, Syndrom Paryski, Youth Novels, Aleksanderra, Happy Pills czy Bobkowskiego - ich piosenki są na pierwszej płycie, wydanej pod koniec marca przez wytwórnię Kayax. Po stronie realizatorskiej w projekt zaangażowani byli m.in. Piotr Emade Waglewski, Marcin Macuk, Paweł Krawczyk i Marcin Bors. 

Pierwsza część była dokumentacją młodej sceny muzycznej stolicy Wielkopolski w czasach pandemicznego i społecznego przesilenia. Co przedstawią twórcy po zakończeniu pandemii lub przed jej kolejną falą? 

RB