Liczba wyników na stronie
20

Win z sześciu wielkopolskich winnic będzie można spróbować już w sobotę, 25 marca na rynku Jeżyckim. To także okazja do poszerzenia swojej wiedzy - dla uczestników wydarzenia przygotowano warsztaty z sommelierem.

W sobotę, 25 marca, rozpocznie się kolejny etap wymiany łuków na torowisku w rejonie mostu Teatralnego i ul. Roosevelta. Prace nie wpłyną na organizację transportu publicznego. Z uwagi na konieczność zwężenia jezdni - na niedogodności muszą przygotować się kierowcy przejeżdżający ulicą Roosevelta.

Pod koniec marca rozpoczyna się wiosenno-letni sezon lotniczy. Pojawią się nowe połączenia z Ławicy. Łącznie tradycyjnymi liniami do jesieni będzie można dolecieć do 41 lotnisk. Ofertę uzupełniają 33 kierunki lotami czarterowymi.

Początek kalendarzowej wiosny i poprawa pogody sprawiły, że można rozpocząć pozimowe sprzątanie poznańskich ulic, dróg dla rowerów i chodników. Zaczyna się także ściąganie osłon chroniących młode drzewa i niższe rośliny w pasach drogowych przed solnym aerozolem.

Od pięciu lat w poznańskich szkołach prowadzone są zajęcia antydyskryminacyjne. Przez ten czas przeprowadzono setki projektów o tej tematyce, w których uczestniczyło ponad 8 tysięcy uczniów.

Pierwszego dnia wiosny startuje oficjalny trening Rowerowej Stolicy Polski 2023. W tym roku w rozgrzewce weźmie udział 48 miast. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy będą kręcić kilometry dla swoich miejscowości i sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem - czerwcową rywalizacją!

Szpital im. J. Strusia został pierwszą miejską placówką w Polsce, która ma dostęp do autoryzowanego robota chirurgicznego da Vinci czwartej generacji. Pierwsi pacjenci skorzystają z supernowoczesnego sprzętu już w kwietniu.

20 kwietnia rozpocznie się w Poznaniu impreza muzyczna Next Fest. Przez trzy dni na kilkunastu scenach w mieście wystąpi ponad 100 artystek, artystów i zespołów. 

Urzędnicy w magistracie zbierają stare gazety oraz ścinki, które potem przekazywane są do schroniska dla zwierząt. Dzięki temu można ponownie wykorzystać makulaturę, a tym samym zaoszczędzić pieniądze.

Wolontariusze poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej przeszli przez Poznań w barwnym korowodzie. Przechodniom rozdawali przygotowane wcześniej papierowe motyle i przekonywali, że pomaganie innym daje radość.

Skąd bierze się deszcz, po co go łapać i jak go przechowywać? Na te i inne pytania odpowiedzą uczniom poznańskich szkół podstawowych Dropek i Dropcia - bohaterowie kampanii edukacyjnej "Co zrobić z tym deszczem?". Na dzieci czeka program zajęć poruszający temat małej retencji oraz konkurs plastyczny, w ramach którego szkoła może wygrać ogród deszczowy.

Ulica Święty Marcin, okolica Okrąglaka, Stary Rynek - centrum Poznania przechodzi wielką metamorfozę. Z dnia na dzień na budowach pojawiają się kolejne metry nowych rur i okablowania, a także szyn tramwajowych, nawierzchni chodników, jezdni i przystanków. Realizacja Programu Centrum i rewaloryzacja płyty Starego Rynku to zadania angażujące średnio ponad 270 pracowników budowy dziennie.

Tej wiosny poznańscy ogrodnicy posadzą setki nowych drzew w miejskich parkach oraz przy drogach. Ponadto przybędą także krzewy oraz byliny. Pierwsze nasadzenia już ruszyły.

Kompleksowa pomoc psychoterapeutyczna, psychologiczna oraz psychiatryczna czeka na poznanianki i poznaniaków z doświadczeniem traumy w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Psychicznego "Katharsis". Aby zapisać się na bezpłatną wizytę, nie trzeba mieć skierowania. 

Aż dziesięć wejść za złotówkę na miejskie pływalnie, lodowiska oraz korty tenisowe - to wyjątkowa oferta od Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji dla wszystkich użytkowników programu OK Poznań. Wystarczy płacić podatki w Poznaniu, by do niego przystąpić i korzystać z dziesiątek zniżek.

Liczba wyników na stronie
20