Wzdłuż trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju - między przystankiem Słowiańska a parkiem im. A. Wodziczki - powstaje nowa droga rowerowa z chodnikiem. Dodatkowo w obrębie przystanku PST Słowiańska usprawniony zostanie ruch rowerowy. W poniedziałek, 23 września, wprowadzone zostaną tam zmiany dotyczące pieszych i rowerzystów.
Miasteczko ekologiczne, pokazy zdrowego żywienia, regaty, parada jachtów - to i wiele innych atrakcji czeka na poznanianki i poznaniaków w sobotę, 21 września, nad Jeziorem Kierskim. Będzie też można wziąć udział we wspólnym sprzątaniu oraz zobaczyć, jak pracują nurkowie.
Uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 27 na Winiarach po wakacjach zyskali zmodernizowane boisko. W czwartek uroczyście je otwarto.
Jak wspierać nastolatków, którzy doświadczają trudnych emocji? Ruszyły zapisy na kolejne bezpłatne warsztaty dla rodziców i opiekunów, którzy chcą wspierać zdrowie psychiczne dzieci. Zgłaszać można się do wtorku, 24 września.
W ciągu ul. Lutyckiej i Golęcińskiej powstają nie tylko nowe wiadukty, ale także przebudowywany jest okoliczny układ drogowy. Coraz bardziej widoczna jest realizowana infrastruktura dla pieszych, rowerzystów i kierowców.
Usługi opiekuńcze, zrobienie zakupów, posprzątanie mieszkania - to tylko niektóre rodzaje wsparcia, jakie można otrzymać w programie pomocy sąsiedzkiej. Każdy, kto chce z niego skorzystać, może zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.
Plan ogólny to nowe narzędzie zarządzania przestrzenią miejską. 3 września, podczas sesji, radni zdecydowali o przystąpieniu do prac nad jego projektem. Teraz każdy ma szansę, by wyrazić swoją opinię na ten temat - ruszają konsultacje.
Metropolia Poznań pozyskała blisko 50 milionów dofinansowania unijnego w ramach Funduszy Europejskich dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW). Dzięki tym środkom rozbudowane zostaną układy dróg pieszo-rowerowych, nastąpi wsparcie małej retencji i rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury. Inwestycje prowadzone przez Miasto Poznań zyskają prawie 22,5 mln zł wsparcia.
Jak poradzić sobie z ADHD? Jakie problemy mają seniorzy i seniorki? W co wierzymy w Poznaniu? I czy nasz język nadąża za zmieniającym się światem? Na te i inne pytania odpowie Poznański Tydzień Różnorodności, który rusza 21 września. Przez sześć dni na wszystkich czekają liczne warsztaty, wykłady i spotkania.
Warsztaty ekologiczne, konkursy i gry edukacyjne, pokazy udzielania pierwszej pomocy, a nawet prezentacja kombinezonów lotniczych - to i wiele innych atrakcji czeka na poznaniaków i poznanianki podczas Drzwi Otwartych w Zarządzie Zieleni Miejskiej.