Podobnie jak w poprzednich latach akcja skierowana jest do użytkowników, właścicieli i zarządców terenów w granicach osiedli: Stare Miasto, Główna, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Wilda, Św. Łazarz, Jeżyce. Składa się z dwóch etapów: projektowego i terenowego.
Część projektowa to dwudniowe warsztaty (12-13 kwietnia w Bramie Poznania), które mają charakter konkursu. W ich trakcie zespoły z pomocą ekspertów szukają pomysłów na zagospodarowanie i ożywienie swoich lokalnych przestrzeni, tworząc dla nich koncepcje. Miasto zapewnia pomoc specjalistów z zakresu kształtowania terenów zieleni i projektantów. Nagrodami zaś są materiały potrzebne do wykonania projektów - np. sadzonki roślin, narzędzia i ziemia ogrodnicza, urządzenia do zbierania deszczówki czy mała architektura (ławki, kosze na śmieci).
Etap drugi, terenowy, to czas na wykonanie wypracowanych podczas warsztatów projektów.
W tegorocznej edycji preferowane są koncepcje, które zwiększą powierzchnię biologicznie czynną podwórek, a także skupią się na zagospodarowywaniu wód opadowych, wprowadzaniu i przywracaniu zieleni.
Zgłoszenia można przesyłać na adres: rewitalizacja@um.poznan.pl do 25 marca. O zakwalifikowaniu zespołu projektowego do akcji zdecydują:
- prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy;
- spełnione warunki regulaminu;
- kolejność zgłoszenia;
- ocena stanu zagospodarowania zgłoszonego terenu dokonana przez organizatora (na podstawie przesłanej przez zespół dokumentacji fotograficznej/ wizji lokalnej).
Uwaga: do każdego zgłoszenia należy dołączyć dokumentację fotograficzną terenu, umożliwiającą ocenę aktualnego stanu zagospodarowania.
Formularz zgłoszeniowy, szczegółowy opis akcji oraz regulamin znajdują się na stronie poznan.pl.
JZ