Liczba wyników na stronie
20

Ruszyły zapisy do jesiennej edycji programu Trener Senioralny. To cykl bezpłatnych zajęć ruchowych dla osób, które ukończyły 60 lat. W ofercie są m.in: gimnastyka, joga, ćwiczenia ruchowe w wodzie, zumba, zajęcia wspomagające pracę kręgosłupa oraz nordic walking.

Kolejne nagrobki oraz krzyż na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan przejdą renowację. Prace rozpoczną się we wrześniu i mają potrwać do końca października. Na ten cel przeznaczono ponad 300 tys. zł. 

Poznańscy uczniowie mogą ubiegać się o nagrodę pieniężną. Przyznawana jest ona wybitnym osobom, które wykazały się szczególnymi osiągnięciami uzyskanymi poza szkołą. Wnioski można składać do 15 września. 

Przez pierwsze siedem miesięcy 2023 z poznańskiego lotniska wyleciało ponad 1,5 miliona pasażerów. Tylko w lipcu odprawiono 356 487 osób, czyli o 13 procent więcej niż w poprzednio rekordowym lipcu zeszłego roku. Jeśli ten trend się utrzyma, to rok 2023 będzie najlepszym dla Ławicy w całej jej historii. 

W październiku w stolicy Wielkopolski odbędą się aż dwa festiwale podróżnicze: "Śladami Marzeń" oraz "Tup Tup". Każdy może opowiedzieć o swoich przygodach w dalekich krajach. Do 17 września można przesyłać zgłoszenia do udziału w konkursie o "Złoty Ślad" - zwycięzcy wystąpią przed publicznością. 

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich zagości wyjątkowa, multisensoryczna ekspozycja jednego z najsłynniejszych malarzy. Po ogromnym sukcesie w miastach na całym świecie, takich jak: Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin czy Paryż, przyszedł czas na stolicę Wielkopolski. Wystawa będzie dostępna dla widzów od 16 września do 28 stycznia 2024 r.

Trwają przygotowania do budowy drugiego odcinka drogi rowerowej na Starym Mieście, który powstanie wzdłuż ul. Solnej.We wtorek, 22 sierpnia rozpoczną się prace na odcinku od ul. Działowej do ul. Kulasa, dlatego zmieni się organizacja ruchu. Od tego czasu na ul. Wolnica prowadzone będą też prace nocne, podczas których konieczne będą zwężenia jezdni.

Sprzyjająca pogoda sprawiła, że grzyby pojawiły się nieco wcześniej niż zazwyczaj. W poznańskich lasach znaleźć można prawdziwki, podgrzybki, rydze, maślaki, kurki ale także ich trujące odpowiedniki. Jak je odróżnić? Jakich zasad należy przestrzegać podczas grzybobrania?

Nadchodzący weekend zapowiada się koncertowo. Poznaniacy i poznanianki usłyszą występy z cyklu #NaFalach nad Jeziorem Strzeszyńskim. Fani cięższych brzmień odnajdą się na festiwalu Rockowizna. Na mieszkańców czeka ostatni plenerowy seans na Wolnym Dziedzińcu. Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników czerwonych wozów. 

Trwa nabór zgłoszeń do IV edycji Programu Stypendiów Twórczych Miasta Poznania. Wsparcie przeznaczone jest dla poznańskich twórców, pracowników sektora kultury, animatorów, edukatorów oraz osób zajmujących się działalnością badawczą lub aktywistyczną, upowszechnianiem kultury lub opieką nad zabytkami. Wnioski można składać do 4 września.

Bezpłatne przejazdy taksówką, pomoc "złotej rączki" w drobnych naprawach domowych, książki z biblioteki dostarczane do domów - to tylko niektóre propozycje, jakie stolica Wielkopolski ma dla swoich starszych mieszkańców. Tylko od 1 stycznia do 11 sierpnia tego roku z usług dostępnych w pakiecie Viva Senior skorzystano ponad 13 tysięcy razy.

Poznańscy seniorzy i seniorki mogą zgłaszać się po pomoc w ramach "korpusu wsparcia". To program, dzięki któremu mogą liczyć na wizytę wolontariuszy, którzy spędzą z nimi czas i pomogą przy codziennych czynnościach, takich jak np. zrobienie zakupów.

Stolica Wielkopolski rozwija ideę miasta krótkich odległości zapisaną w nowym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Poznania. Na terenie osiedli wzmacnianie lub tworzone będą lokalne centra usług, dzięki którym mieszkańcy będą mieli blisko do sklepu, apteki czy fryzjera.

W weekend 19-20 sierpnia park im. Jana Pawła II opanują pyry. Ziemniaki będzie można nie tylko zjeść, ale także kreatywnie wykorzystać na wiele sposobów. Na poznaniaków i poznanianki czekają liczne zabawy, gry i warsztaty. 

W stolicy Wielkopolski funkcjonuje wiele rozwiązań, które polepszają warunki życia poznaniaków i poznanianek z niepełnosprawnościami, tak aby ich codzienność była pozbawiona barier. Różne udogodnienia można znaleźć również w Urzędzie Miasta Poznania. Mieszkańcy mogą skorzystać np.  z usługi tłumaczenia na polski język migowy i korespondencji w alfabecie Braille'a. 

Liczba wyników na stronie
20