Tegoroczny projekt dywanu kwiatowego przedstawia jubileusz 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Przedstawia najważniejsze atrybuty działalności jednostki takie jak: turbina wiatrowa, dom - symbol przyjaznych środowisku inwestycji, panele fotowoltaiczne, energia elektryczna czy woda - pompa ciepła
- Kompozycja ma za zadanie symbolizować, że przyszłość naszego kraju leży w naszych rękach.Tegoroczny Dywan Kwiatowy zostanie ułożony w samym sercu Poznania - w parku Adama Mickiewicza na powierzchni trawnikowej przed Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki. - informuje Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne inżynierów i techników ogrodnictwa oddział w Poznaniu, które zainicjowało akcję tworzenia kwietnych dywanów w sercu Wielkopolski. Do akcji przyłączyli się również studenci Koła Naukowego Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Teren udostępniony został przez Zarząd Zieleni Miejskiej. - Kolejny rok przyłączamy się do akcji, która niesie ze sobą wyjątkowy wymiar społeczny. Ekologia i przyroda to tematy, które dotyczą każdego z nas - dodaje Klaudia Beker z Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu.
X Poznańskie Dywany Kwiatowe realizowane są wspólnie ze Stowarzyszeniem Naukowo - Technicznym Inżynierów i Techników Oddział w Poznaniu (SITO), które jest jednocześnie pomysłodawcą przedsięwzięcia. Akcję zapoczątkowano w 2013 roku. Od tego czasu co roku w parku A. Mickiewicza pojawiają się kwietne kompozycje, nawiązujące do ważnych wydarzeń.
PD