8 marca to Dzień Kobiet. W Poznaniu stanowią one większość mieszkańców, współtworząc ogromny potencjał stolicy Wielkopolski. Przez cały rok mogą też liczyć na szerokie wsparcie Miasta.
Warsztaty, prelekcje, prezentacje, doradztwo zawodowe - to tylko część atrakcji, które czekają podczas otwartych w piątek XXVIII Targów Edukacyjnych. Przez trzy dni młodzież, która stoi przed wyborem dalszej drogi kształcenia, będzie miała możliwość zapoznania się z ofertą dziesiątek szkół oraz staży, praktyk czy korepetycji, a nauczyciele m.in. z propozycją szkoleń i kursów. Równocześnie swoje święto mają miłośnicy literatury - do Poznania na Targi Książki przyjechali sławni pisarze i dziesiątki wydawców.
Znani pisarze i pisarki przyjechali do Poznania na uroczystą galę Plebiscytu Książki Roku 2023, podczas której ogłoszono zwycięzców we wszystkich jego 15 kategoriach. Wydarzenie otwiera weekend pełen literatury - właśnie ruszyły Poznańskie Targi Książki.
W piątek kalendarz pokazał datę 8 marca. Z tej okazji w Poznaniu odbędzie się wiele wydarzeń mówiących o kobietach i przeznaczonych właśnie dla nich - to wystawy, koncerty, dyskusje czy imprezy taneczne. Pamiętano również o mężczyznach, świętujących dzień później. Panowie będą mogli np. obejrzeć drugą część "Diuny", pośmiać się na spektaklu "O mało co...", a nawet zagrać w piłkarzyki i rzutki. Jak zawsze nudzić nie będą się również najmłodsi poznaniacy. Czekają na nich ciekawe warsztaty czy spotkania literackie.
Blisko 50 tys. osób odwiedziło w tym sezonie Lodowisko Malta. Szansa na pojeżdżenie na łyżwach jest jeszcze tylko do niedzieli, 10 marca. Tego dnia obiekt przy starcie Toru Regatowego Malta kończy działalność tej zimy.
Na poniedziałek, 11 marca rolnicy zaplanowali kolejne protesty. Tym razem na utrudnienia i blokady będzie można się natknąć na drogach dojazdowych do Poznania i w gminach ościennych. Mają one potrwać, w zależności od miejsca, od godziny 9:00 do 18:00.
Wybitny podróżnik z Głuszyny wspominany jest w stolicy Wielkopolski przez przez cały rok - ale co roku w marcu Poznań będzie o nim pamiętał szczególnie. Podczas Poznańskich Targów Książki przedstawiciele Miasta i miejskich instytucji podpisali list intencyjny w tej sprawie.
Poznań po raz kolejny zaprezentuje swój potencjał inwestycyjny na międzynarodowych targach nieruchomości MIPIM w Cannes. Od 12 do 15 marca na stoisku Miasta inwestorzy będą mogli zapoznać się z ofertą kilkunastu nieruchomości, m.in. pod zabudowę mieszkaniową, usługową, przemysłową czy logistyczną.
Będzie 500 dodatkowych miejsc na liście startowej 16. PKO Poznań Półmaratonu. W czwartek zostały uruchomione dodatkowe zapisy na bieg.Oznacza to, że 14 kwietnia w Poznaniu może pobiec nawet 10,5 tys. biegaczek i biegaczy.
Anna Rutz, Pełnomocniczka ds. studentów z niepełnosprawnościami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, odebrała z rąk Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołanie na Pełnomocniczkę do spraw wsparcia uczelni w zwiększaniu dostępności kształcenia dla osób z niepełnosprawnościami.
22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Tak jak w poprzednich latach, Miasto Poznań wspiera poznanianki i poznaniaków, chcących wziąć udział w wiosennych porządkach. Właśnie wystartowały zapisy na tegoroczną akcję.
Prokuratura nałożyła na Ewę Zgrabczyńską środek zapobiegawczy - zawieszenie w pełnieniu funkcji dyrektorki ogrodu zoologicznego. Aby placówka mogła nadal sprawnie działać, tymczasowe zarządzanie nią powierzono Grzegorzowi Karolczykowi.
Blisko 110 milionów z funduszy europejskich dostały dwie instytucje kulturalne z Poznania. Dzięki nim Estrada Poznańska wyremontuje i rozbuduje Scenę na Piętrze, a Muzeum Narodowe dokończy remont Ratusza oraz zaadaptuje na potrzeby Muzeum Mieszkańca dwie kamienice na Starym Rynku.
Częste wahania temperatury powodują niszczenie nawierzchni jezdni. Trwają prace przy naprawach na poznańskich ulicach. Od początku roku do 20 lutego załatanych zostało 1671 ubytków o łącznej powierzchni 4263 metrów kwadratowych.
Badania profilaktyczne i konsultacje lekarskie dla dorosłych, a dla dzieci - zabawy, warsztaty i gry z nagrodami. To wszystko czeka na poznanianki i poznaniaków podczas dziesięciu pikników, jakie w tym roku odbędą się w stolicy Wielkopolski. Wraca cykl "Poznań w formie"!
Miasto Poznań podpisało Wielkopolski Pakt o Transplantologii. To deklaracja, która zobowiązuje sygnatariuszy do wspólnych działań. Także do przypominania, że przeszczepianie organów jest niezwykle ważne - dla wielu osób to jedyna szansa na zdrowie i życie.
Trwają ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem Steadfast Defender-24 i Dragon-24. Na drogach niemal całego kraju odbywa się ruch pojazdów militarnych. Być może zobaczą je także poznaniacy. Wojsko prosi o zachowanie spokoju oraz nieutrudnianie działań żołnierzy.
U zbiegu ulic Roboczej i Umińskiego powstanie nie tylko nowy przystanek autobusowy, ale także nowy skwer. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 11 marca. Tego dnia zmieniona zostanie organizacja ruchu w tym rejonie.
Miesiąc temu rozpoczęła się budowa wiaduktów w ciągu ul. Lutyckiej i Golęcińskiej. Aktualnie wykonawca koncentruje się na pracach w rejonie ul. Lutyckiej, gdzie obowiązuje czasowa organizacja ruchu. W środę, 6 marca, kolejna zmiana zostanie wprowadzona na pobliskiej ul. Szczawnickiej.
Edukacja bliższa potrzebom rynku pracy, zapewniająca bezpieczeństwo uczniom i uczennicom, edukacja klimatyczna, a także równość, podwyższenie kompetencji nauczycieli i dyrektorów szkół, wsparcie innowacji - to tylko niektóre zagadnienia, które wyznaczają kierunki poznańskiej oświaty. To wszystko i wiele więcej znalazło się w przyjętej przez radnych Strategii Oświatowej Miasta Poznania 2030.