Piesi mogą bezpieczniej przejść przez ul. Zamenhofa. Uruchomiona została sygnalizacja świetlna przy "pasach" w okolicy skrzyżowania z ul. Jastrzębią.
Rozpoczynają się prace nad koncepcją zagospodarowania kompleksu sportowego przy ul. Droga Dębińska 12, zwanym popularnie Ogródkiem. Podpisano umowę z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą prac projektowych. Celem jest uporządkowanie przestrzeni i stworzenie nowego miejsca dla zawodników Warty Poznań i KS Warta.
W związku z koniecznością wykonania podłączenia sieci trakcyjnej na odcinku od węzła AWF do modernizowanego ronda Rataje, w najbliższy weekend (4-5 grudnia) nie będzie możliwy przejazd tramwajów i autobusów przez rondo. Zmienionymi trasami pojadą tramwaje numer 7, 9 i 13 oraz autobus 190.
We wtorek, 30 listopada upływa termin składania wniosków do nowego miejskiego programu "POZnań - i zamieszkaj". W jego ramach można ubiegać się o najem - po cenach niższych niż rynkowe - jednego z komfortowych lokali, które powstaną na Strzeszynie.
Jest bezbarwny i bezwonny, ale potrafi być bardzo groźny. Mowa o tlenku węgla, zwanym też cichym zabójcą. Szacuje się, że rocznie w Polsce z jego powodu umiera kilkadziesiąt osób, a jeszcze więcej ulega podtruciu. Przed czadem chronić może czujka, która wykrywa obecność tej śmiercionośnej substancji, alarmując domowników. Aby zdobyć takie urządzenie, można wziąć udział w konkursie organizowanym przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania.
Zakończyły się roboty budowlane polegające na przebudowie odcinka Wartostrady biegnącego wzdłuż wschodniego brzegu rzeki - wykonawca inwestycji zgłosił gotowość do procedury odbiorowej. Nierówna i spękana trasa między mostami Królowej Jadwigi a Przemysła I stała się wygodniejsza i bezpieczniejsza.
Przy okazji przebudowy ronda Rataje wymieniona zostanie również nawierzchnia jezdni ul. Królowej Jadwigi, na odcinku między mostem a skrzyżowaniem z ul. Strzelecką i Drogą Dębińską. Roboty rozpoczną się we wtorek, 30 listopada. Od tego czasu obowiązywać będą zmiany organizacji ruchu.
Betlejem Poznańskie zainaugurowano na placu Wolności w ubiegłą sobotę. Kiermasz bożonarodzeniowy, koncerty, warsztaty, animacje dla dzieci czy wspólne kolędowanie - to tylko część tegorocznych atrakcji. Odwiedzających zachęcamy do dojazdu na Betlejem transportem publicznym.
Użytkownicy aplikacji mogą cieszyć się już jej nowymi funkcjami, intuicyjnym interfejsem i kilkudziesięcioma usprawnieniami. Narzędzie służy przede wszystkim do komunikacji pomiędzy mieszkańcami a miastem.
Na poznańskich ulicach ponownie działa Mobilny Punkt Wsparcia. Pomaga on osobom w kryzysie bezdomności, dla których zimy są wyjątkowo trudne.
Dwudziestu zasłużonych pracowników MPK Poznań otrzymało Złote Wajchy. Wśród wyróżnionych są przedstawiciele różnych zawodów - łączy ich zaangażowanie w pracę oraz uznanie kolegów i przełożonych, którzy zgłosili ich do konkursu. Uroczystość odbyła się w dzień św. Katarzyny, patronki przewoźników. Wziął w niej udział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
W niedzielę (28 listopada) o godzinie 15.00 na Stadionie Miejskim rozpocznie się mecz Lech Poznań - Warta Poznań. Aby ułatwić kibicom dotarcie na stadion i powrót do domów wzmocniona zostanie komunikacja zbiorową na liniach obsługujących rejon ulicy Bułgarskiej. W okolicach stadionu zmieni się też organizacja ruchu.
Na poznanianki i poznaniaków czekają w ten weekend wyjątkowe atrakcje. W piątek odbędzie się Fire Show podczas Betlejem Poznańskiego na placu Wolności, a także nocne zwiedzanie Zamku Cesarskiego. Od soboty w Galerii Śluza dostępna będzie wystawa "Naukowczynie", która opowiada historię jedenastu niezwykłych kobiet. Nie zabraknie także koncertów oraz spektakli.
43 pługoposypywarki, 18 pługów z piaskarkami i dziesiątki pracowników będzie w obecnym sezonie zimowym dbało o utrzymanie 873 km dróg oraz 134,6 km dróg rowerowych. Zarezerwowano na to 27 mln zł.
Pokazy wypieku rogali świętomarcińskich czy opowieści o jego tajemnicach wraz z elementami gwary i historii Poznania - wszystko to czeka na gości Rogalowego Muzeum, które od czwartku może pochwalić się prestiżowym certyfikatem "Najlepszy Produkt Turystyczny".
System Monitoringu Wizyjnego Miasta Poznania wzbogacił się w listopadzie o nowe kamery. Urządzenia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Świerczewa i Dębca. Aktualnie w stolicy Wielkopolski zainstalowanych jest 1021 kamer.
W najbliższy weekend wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu usprawniające przejazd w rejonie powstającego węzła Lechicka/Naramowicka. W sobotę, 27 listopada jadący w kierunku ul. Murawa po raz pierwszy będą mogli przejechać pod powstającymi wiaduktami oraz zniknie ruch wahadłowy na ul. Lechickiej. Jednocześnie kontynuowane będą prace wykończeniowe, które wiążą się z krótkotrwałymi, dynamicznymi zmianami organizacji ruchu.
Od najbliższego weekendu obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu na ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Gwarnej do mostu Uniwersyteckiego. To trzecia, finalna odsłona zmian, które towarzyszyć będą pierwszej fazie robót budowlanych na tym fragmencie ulicy. Kierowcy proszeni są o wybór tras omijających ul. Św. Marcin. Prace związane z malowaniem oznakowania poziomego na jezdni rozpoczną się już we wtorek, 23 listopada.
W szpitalu miejskim im. F. Raszei odsłonięto tablicę pamiątkową doktora Józefa Granatowicza, pierwszego dyrektora tej placówki. W uroczystości wziął udział także Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.
30 listopada (wtorek) zakończy się dziesiąty sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego.
Poznańscy seniorzy, seniorki i osoby potrzebujące wsparcia mogą zgłaszać się do projektu teleopieki. Każdy, kto weźmie w nim udział, będzie mógł liczyć na pomoc przez 24 godziny na dobę oraz na bezpłatne usługi specjalistów.
Pomieszczenia budynku dawnego kolegium jezuickiego, w którym dzisiaj mieści się Urząd Miasta Poznania, kryją wiele bezcennych zabytków. Jednym z nich są barokowe freski na suficie sali, gdzie zwykle obradują miejscy radni. W środę, 24 listopada podpisano umowę na wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich przy tych unikatowych malowidłach.
Do końca przyszłego roku dwa budynki przy ul. Folwarcznej zyskają docieplony dach, wyremontowaną elewację i wymienioną stolarkę okienną. Dzięki modernizacji nieruchomości będą spełniały obowiązujące normy cieplne.
Nowa siedziba Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Żołnierzy Wyklętych 26 na Strzeszynie jest gotowa. W nowoczesnym, przystosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami budynku już wkrótce zamieszka około stu pensjonariuszy z ul. Bukowskiej.
Pracowników socjalnych z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu doceniają nie tylko w stolicy Wielkopolski. Michał Ptak z Działu Pomocy Osobom Bezdomnym odebrał nagrodę specjalną ministra rodziny i polityki społecznej.
Na poznańskie ulice wyjechał samochód wyposażony w specjalne kamery i czujniki. Będzie on testowo kontrolować opłaty parkingowe w strefie płatnego parkowania.
Na czwartek, 25 listopada, planowane są prace na przebudowywanym rondzie Rataje, które wymagały będą zmiany organizacji ruchu. Tego dnia układana będzie ostatnia, ścieralna warstwa nawierzchni jezdni na zachodniej części ronda. W piątek (26 listopada) drogowcy będą również prowadzić prace na skrzyżowaniu ulic św. Wawrzyńca, Niestachowskiej i Żeromskiego.
Ustawa dotycząca ustanowienia rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego świętem państwowym została we wtorek podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Rozpoczęto montaż 24 radarowych wyświetlaczy prędkości. Będą informować kierowców czy jadą zgodnie z dopuszczalną prędkością, czy powinni zwolnić.
Tylko do 30 listopada można składać wnioski do nowego miejskiego programu "POZnań - i zamieszkaj". W jego ramach można ubiegać się o najem - po cenach niższych niż rynkowe - jednego z komfortowych lokali, które powstaną na Strzeszynie.