- Poznańska Szkoła Chóralna to jedyna tego typu placówka w Polsce. Pomysł jej powstania dojrzewał przez wiele lat i rodził się z pragnienia Jerzego Kurczewskiego, by podnosić poziom artystyczny chóru oraz by zapewnić mu trwały i stabilny rozwój. Miała również sprawić, by mali śpiewacy mogli zdobywać wiedzę, potrzebną do rozwijania swojej pasji. Dzięki remontowi szkoła będzie mogła działać w komfortowych warunkach - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.
- Była to kontynuacja remontu prowadzonego do tej pory samodzielnie przez szkołę. Obejmowała m.in. gruntowną modernizację szkolnej kuchni, stołówki, sanitariatów i korytarza znajdujących się w przyziemiu budynku oraz przebudowę wentylacji mechanicznej - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.
Dodatkowo, na zewnątrz budynku, zbudowany został odcinek podziemnego kanału wentylacyjnego, a na żelbetowej płycie fundamentowej stanął murowany z cegły klinkierowej element czerpni powietrza, na którym w przyszłości ma zostać umieszczona tablica pamiątkowa poświęcona patronowi szkoły.
Jeszcze w tym roku planowana jest kontynuacja prac modernizacyjnych. Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu, który wyłoni ich wykonawcę. Do jego zadań będzie należało m.in. dostosowanie klatek schodowych do aktualnych wymogów przeciwpożarowych poprzez wykonanie wydzielających je przeszklonych przegród posiadających odpowiednią odporność ogniową, zamontowanie systemu alarmu przeciwpożarowego, a także wykonanie automatycznego systemu oddymiania klatek schodowych.
RB, PIM