- To kolejna znacząca inwestycja oświatowa w Poznaniu. Już prawie gotowa jest nowa część szkoły na osiedlu Jana III Sobieskiego, na Podolanach mury nowego skrzydła pną się do góry, a na Krzesinach rozpoczęła się niedawno rozbudowa tamtejszego zespołu szkół. Placówka na Minikowie, a szczególnie dzieci do niej uczęszczające, zyskają nowoczesną salę gimnastyczną - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
- Przetarg cieszy się sporym zainteresowaniem. Wpłynęło osiem ofert, z czego cztery mieszczą się w założonym budżecie. Teraz standardowo przystępujemy do analizy nadesłanych dokumentów. Chcemy w tym roku rozpocząć prace budowlane i zakładamy, że nowa sala gimnastyczna z łącznikiem już w 2022 r. będzie do dyspozycji uczniów - dodaje Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.
Planowana sala gimnastyczna będzie miała powierzchnię ok. 430 metrów kwadratowych i sięgała 8,6 metra wysokości. Zadanie obejmuje również budowę łącznika pomiędzy salą a starszą częścią szkoły. Zgodnie z założeniami przetargowymi wykonawca będzie miał maksymalnie 350 dni od podpisania umowy na roboty budowlane, jednak wszyscy oferenci deklarują skrócenie tego terminu (większość o 40 dni).
Sala sportowa powstanie na północ od istniejącego budynku szkoły, pomiędzy istniejącym boiskiem a asfaltowym placem. Nowa część placówki będzie przypominać kształtem (z lotu ptaka) literę L i wraz z istniejącą szkołą domykać zewnętrzny plac od strony południowej i zachodniej. W ramach inwestycji plac ten także zostanie przebudowany i służyć będzie m.in. jako miejsce apeli szkolnych. Od strony placu przewidziano wejście do nowej części z salą gimnastyczną, przy czym dotychczasowe wejście do szkoły nie ulegnie zmianie. W budynku łącznika przewidziano miejsce na pokój trenera, magazyn, pomieszczenia higieniczno-sanitarne i kotłownię. Planowana powierzchnia całkowita nowych pomieszczeń to 730 metrów kwadratowych.
Wykonawca prac poprowadzi niezbędną infrastrukturę techniczną, w tym: przyłącza wodociągowe, kanalizację sanitarną, przyłącze gazowe, kanalizację deszczową i sieć światłowodową. Całość będzie oświetlona i monitorowana.
W ramach zagospodarowania terenu powstanie chodnik, droga pożarowa, a istniejący parking zostanie rozbudowany o kolejnych siedem miejsc postojowych (z których dwa będą przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami). Od strony ul. Baranowskiej zaplanowano przebudowę istniejącego wjazdu i budowę nowego, którymi będzie można dostać się na parking dla pracowników szkoły i gości.
RB, PIM