W Poznaniu o raku piersi

Na zdjęciu Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, przy mikrofonie, obok prof. Dawid Murawa - grafika rozmowy
Podczas wydarzenia omawiane są m.in. najnowsze metody i technologie leczenia raka piersi i niesienia pomocy kobietom
W Poznaniu o raku piersi

W Poznaniu rozpoczęła się V konferencja "Rak Piersi. Onkologia i Plastyka" - to największe naukowe wydarzenie w Polsce poświęcone nowotworom tego typu. Piątkowe spotkanie otworzył Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. 

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy wśród kobiet w Polsce - szacuje się, że zachoruje na niego średnio 20 tys. kobiet każdego roku. Poświęcona mu konferencja "Rak Piersi. Onkologia i Plastyka" organizowana jest w Poznaniu już po raz piąty. W tym roku wydarzenie odbywa się hybrydowo - ok. 250 specjalistów łączy się z organizatorami online. 

- Nowotwór może dotknąć każdego. Każdego roku tysiące kobiet musi zmierzyć się z diagnozą raka piersi - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, otwierając piątkowe spotkanie. -  Dlatego cieszę się, że naukowcy i lekarze z całej Polski spotykają się w Poznaniu, by podzielić się wiedzą i wymienić doświadczenia, a dzięki temu jeszcze lepiej leczyć pacjentki.

Podczas wydarzenia omawiane są m.in. najnowsze metody i technologie leczenia raka piersi i niesienia pomocy kobietom.

- Nasza konferencja składa się z wielu interesujących części - mówił dr hab. n. med. Dawid Murawa, prof. UZ, prof. WSZUiE. - Mamy sesje o tematyce chirurgicznej, poświęcone radioterapii czy kwestiom związanym z genetyką. Jestem przekonany, że te tematy przełożą się na praktycznie działania w pracy klinicznej.

Wydarzenie potrwa do soboty, 24 września, organizatorem jest wydawnictwo Termedia.

AW