Pomysły zgłaszać mogą zarówno organizacje pozarządowe, jak i nieformalne grupy poznaniaków i poznanianek. Wystarczy, że zbiorą się minimum trzy osoby, które zaproponują ciekawe działanie w obszarze na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa czy upowszechniania i ochrony praw dziecka (Ważne: grupy nieformalne powinny mieć patronat organizacji pozarządowej, która będzie działać w ich imieniu).
Biorące udział w konkursie oferty mogą skupiać się na integracji lub aktywizacji poznańskich rodzin; powinny je wspierać i promować. Projektem może więc być np. zorganizowanie interesującego spotkania, przeprowadzenie warsztatów czy szkoleń, organizacja konferencji albo wydarzenia integracyjnego. Ważne, by zgłoszone pomysły rzeczywiście odpowiadały na potrzeby mieszkańców i mieszkanek stolicy Wielkopolski.
Wszystkie mikrogranty muszą zostać zakończone do 14 grudnia 2021 r. Minimalny czas działań podczas ich realizacji to 2 tygodnie (14 dni kalendarzowych).
Aby wziąć udział w konkursie i ubiegać się o mikrogrant, należy złożyć ofertę, czyli dokładnie opisać swój pomysł za pośrednictwem specjalnego systemu Witkac.pl
W konkursie zostaną wybrane najlepsze inicjatywy, które otrzymają mikrogrant w wysokości do 2,5 tys. zł. Na realizację całego projektu Miasto Poznań przeznaczyło 150 tys. zł.
Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać:
- na stronie internetowej dzialamyrazem.pl/poznanskie-centrum-dla-rodziny/
- pod numerem infolinii: 666 739 981 (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 15.00).
- w trakcie konsultacji projektów oraz doradztwa - pod numerem tel. 696 565 116, w środy w godzinach 16.00-20.00.
- w trakcie konsultacji i doradztwa drogą e-mailową, pod adresem ngo@dzialamyrazem.pl (w tytule e-maila należy koniecznie podać "Konsultacja Poznańskie Centrum Dla Rodziny")
- w biurze przy ul. Jackowskiego 5-7, od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00 do 16.00.
Uwaga: w związku z trwającą pandemią na wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie pod nr. tel: 666 739 981
AW/WZiSS