Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO to prezentacja rozwiązań dla samorządów oraz przedsiębiorstw z różnych gałęzi przemysłu.
- Oprócz kompleksowej oferty z zakresu ochrony klimatu i środowiska, zrównoważonego rozwoju, techniki komunalnej, gospodarki wodno-ściekowej prezentowane będą najnowsze rozwiązania dla smart city i energooszczędne technologie - przekonuje Paulina Pietrzak, dyrektor targów POLECO.
Odwiedzający targi mają również możliwość zapoznania się z ofertą urządzeń i systemów służących zachowaniu czystości w przestrzeniach miejskich oraz gminach.
Wyzwania dla branży
Targi POLECO są miejscem spotkań przedstawicieli instytucji legislacyjnych, samorządów, reprezentantów świata biznesu, nauki i edukacji bezpośrednio związanych z branżą ochrony klimatu i środowiska, gospodarką komunalną i zrównoważonym rozwojem.
- Zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów, zapewnienie wysokiej jakości recyklingu oraz wykorzystanie poddanych recyklingowi odpadów jako ważnego źródła surowców - to niektóre z rozwiązań przyjętych przez rząd w projekcie noweli ustawy o odpadach.Miniony rok to także kilka innych istotnych zmian w polskim prawodawstwie m. in. Polski Ład czy Polityka Energetyczna Polski do 2040 r. Jak wpłyną one na inwestycje w samorządach, przedsiębiorstwach czy gospodarce komunalnej? Odpowiedzi poszukamy razem z wystawcami i zwiedzającymi targi POLECO - dodaje Paulina Pietrzak.
Rozmowy o przyszłości
Targi POLECO będą też miejscem dyskusji o zmianach klimatycznych, zrównoważonej gospodarce, miastach czy odzyskiwaniu energii.
Polski Ład, transformacja energetyczna, zrównoważona gospodarka zasobami wodnymi, ekoprojektowanie, a także rola samorządów w kontekście zmian klimatu - to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas konferencji EkoSfera, organizowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska (13.10).Transformacyjne wyzwania ciepłownictwa, walka o czyste powietrze, a także przedstawiony przez Komisję Europejską pakiet "Fit for 55" będą tematami konferencji organizowanej w ramach "EkoSfery" przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (14. 10).
W ramach targów odbędzie się Forum Rozwoju Miast (13-14.10), którego tematyka skoncentruje się wokół trendów miejskich, które odrodziły się i rozprzestrzeniły podczas pandemii. Mowa będzie również o rozwijających się obecnie z dużą intensywnością ruchach miejskich i oddolnych inicjatywach, takich jak ekonomia obiegu zamkniętego czy "locavore" (lokalne wytwarzanie i spożywanie żywności).
Forum Energii i Recyklingu (13-14.10), organizowane przez redakcję czasopisma "Energia i Recykling", poświęcone będzie w całości zagadnieniom związanym z odzyskiem energii. Mowa będzie m.in. o pozyskiwaniu energii i ciepła z odpadów, gospodarce odpadowej, sytuacji na rynku recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także nowym modelu rozszerzonej odpowiedzialności producenta oraz systemowi kaucyjno-depozytowemu.
Konferencja CSR w praktyce (15.10) ma na celu popularyzację dobrych praktyk CSR w biznesie, a szczególnie rozwiązań skupiających się na adaptacji do zmian klimatu oraz gospodarki o obiegu zamkniętym. Pierwsza edycja tego wydarzenia poświęcona będzie pięciu celom zrównoważonego rozwoju.
Informacje organizacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO będą odbywać się w pawilonie 5 (wejście Holem Wschodnim od ul. Głogowskiej oraz od strony ul. Bukowskiej). Wydarzenie rozpocznie się w środę (13 października) i potrwa do piątku (15 października). Targi można będzie odwiedzić w godz. 10-17 (ostatniego dnia do godz. 16).
Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na stronie internetowej wydarzenia. Bilety w cenie 35 zł (normalny) i 16 zł (studencki) można kupić za pośrednictwem strony www.ToBilet.pl.
MTP/ AJ