Panel z rozkładami jazdy jest obecnie bardziej widoczny na stronie ZTM i składa się z:
- ramki, w której można wybrać obecnie obowiązujący (zgodny z datą) rozkład jazdy
- wyszczególnionych numerów linii organizowanych przez ZTM w podziale na linie tramwajowe, autobusowe (z rosnącą numeracją od linii miejskich do podmiejskich) oraz nocne.
- Żeby sprawdzić rozkład interesującej nas linii dla wybranego przystanku wystarczą dwa kliknięcia po wejściu na stronę ZTM. Zależało nam na połączeniu przejrzystego, atrakcyjnego wyglądu z łatwością użytkowania - mówi Wojciech Miechowicz, zastępca dyrektora ZTM w Poznaniu ds. Publicznego Transportu Zbiorowego, który nadzorował prace.
Po wyborze interesującego nas przystanku można nie tylko sprawdzić rozkładową godzinę odjazdu, ale także przekliknąć się na rozkład jazdy dla innych linii dostępnych z tego przystanku. Możliwe jest również przejście do Wirtualnego Monitora PEKA, dzięki któremu można sprawdzić w czasie rzeczywistym za ile minut odjedziemy wybranym przez nas tramwajem lub autobusem z danego przystanku. Sposób wyświetlenia rozkładu jazdy przypomina tabliczkę rozkładową na przystankach, dzięki czemu jest bardziej przyjazny dla pasażerów i ułatwia wyszukiwanie informacji. Co więcej, nad rozkładem Internauci znajdą też pasek informacyjny z aktualnymi komunikatami ZTM.
Każdą tabliczkę z rozkładem można wydrukować na własne potrzeby, w trosce o środowisko zachęcamy jednak do korzystania z rozkładów z formie elektronicznej.
Oprawa graficzna numerów linii jest zgodna ze - znanym pasażerom z przestrzeni publicznej, np. na przystanków czy pętli - systemem informacji miejskiej.
Aktualizacja strony w zakresie panelu rozkładów jazdy podzielona została na dwa etapy. Diametralnie inna, nowa zmiana sposobu wyświetlania rozkładów jazdy to etap I, w drugim planowane jest m.in. przygotowanie przyjaznego i użytecznego dla pasażerów planera podróży.
RB, ZTM