Duże zainteresowanie przebudową ul. Kunickiego

Ulica Kunickiego - grafika rozmowy
Ulica Kunickiego obecnie. W przyszłym roku zostanie przebudowana fot. PIM
Duże zainteresowanie przebudową ul. Kunickiego

Siedem firm chce przebudować ul. ul. Kunickiego na Świerczewie. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie dokonała otwarcia ofert, które złożono w postępowaniu przetargowym na wybór wykonawcy tej inwestycji.

- To kolejna inwestycja osiedlowa, którą przeprowadzimy w najbliższym czasie. Podobnie jak było to w kończącym się roku, tak i w przyszłym wyremontowanych będzie wiele ulic znajdujących się poza śródmieściem miasta. Wszystkie są szczególnie ważne dla lokalnych społeczności. Cieszy więc, że jest zainteresowane tylu firm przeprowadzeniem tej przebudowy - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

- Wszystkie oferty mieszczą się w kwocie, którą zamierzaliśmy przeznaczyć na tę inwestycję. Rozpoczęliśmy ich analizę. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich prac i wprowadzenie stałej organizacji ruchu będzie miał maksymalnie 110 dni od podpisania umowy - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W ramach inwestycji około 250-metrowy odcinek ul. Kunickiego, od ul. Kwiatkowskiego do ul. Rejewskiego, a także ciąg pieszy na ul. Sucharskiego, od ul. Kunickiego do ul. Pietrusińskiego, uzyskają nową nawierzchnię. Obecnie są one nieutwardzone i poruszanie się po nich, szczególnie po intensywnych opadach oraz wiosennych roztopach, sprawia sporo kłopotów mieszkańcom. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca utwardzi je i zapewni im odwodnienie.

Zbudowana zostanie nawierzchnia z kostki betonowej i ażurowych, przepuszczalnych płyt, przez które woda z powierzchni ulicy będzie dostawać się do siedmiu nowych studni chłonnych. Podobną konstrukcję zaplanowano dla ciągu pieszego na ul. Sucharskiego.

Do zadań wykonawcy będzie należała również budowa kanału technologicznego i oświetlenia, a także oznakowanie przebudowanych ulic.

Ul. Kunickiego zaprojektowano jako ulicę w strefie zamieszkania, bez wyodrębniania jezdni i chodników.

RB, PIM