Budowa domu studenckiego

Wizualizacja domu studenckiego. Widać na niej częściowo oszklony budynek oraz stojących przed nim ludzi. Niektórzy rozmawiają, inni idą, jeszcze inni jadą na rowerach. - grafika rozmowy
Dom studencki stanie obok Collegium Historicum, w sąsiedztwie obiektów Centrum Zaawansowanych Technologii/ wizualizacja UAM
Budowa domu studenckiego

Na kampusie Morasko ruszyły przygotowania do rozpoczęcia budowy domu studenckiego. Plac został przekazany wykonawcy, a teren jest ogradzany, trwają też prace porządkowe. Roboty budowlane rozpoczną się, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. 

Dom studencki stanie obok Collegium Historicum, w sąsiedztwie obiektów Centrum Zaawansowanych Technologii. Jego budowa potrwa prawie 2 lata, kosztować będzie ponad 53 mln złotych.  

Projekt architektoniczny akademika został wybrany w 2019 roku w drodze konkursu. Dom studencki ma pomieścić 160 pokoi jednoosobowych wraz z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym, w tym na każdej kondygnacji 1 pokój dla osoby z niepełnosprawnością. Znajdzie się tam także 120 pokoi dwuosobowych z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym. Na każdej kondygnacji będzie też m.in. kuchnia z jadalnią i pralnia z suszarnią. W akademiku powstanie także m.in. stołówka, klub studencki, przedszkole, sklep minimarket i siłownia. Akademik będzie liczył 5 kondygnacji, w tym 4 mieszkalne.

Akademik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kampusie Morasko zbuduje firma ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp. k. z Bydgoszczy. To właśnie ten wykonawca przedstawił najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę budynku domu studenckiego z częścią usługową oraz z wewnętrzną komunikacją, parkingiem i infrastrukturą techniczną (bez wyposażenia). 

UAM/ AJ