Liczba wyników na stronie
20

Pacjenci ośrodka rehabilitacji przy ul. Mogileńskiej mogą już korzystać z bieżni antygrawitacyjnej. Została ona kupiona dzięki zbiórce pieniędzy, w której wziął udział Jacek Jaśkowiak, walcząc w ringu z Mateuszem Masternakiem. Nowoczesny sprzęt umożliwia pacjentom szybszy powrót do zdrowia.

Alejki wśród drzew i krzewów, ławeczki, na których będzie można odpocząć oraz nowe dojście do przystanków tramwajowych - tak będzie wyglądało wnętrze pętli tramwajowej na Ogrodach. Inicjatorem powstania skweru jest Rada Osiedla Ogrody, a projekt realizuje Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Remonty chodników i jezdni, nasadzenia zieleni, doświetlenie przejść dla pieszych - tak wyglądają wspólne plany Zarządu Dróg Miejskich i poznańskich jednostek pomocniczych na 2024 rok. To efekt zakończonych właśnie spotkań z radami osiedli.

Podróż do krainy lemurów, bezpłatna zabawa na basenie i lodowisku, odkrywanie podstaw kodowania, wyprawa w przeszłość z Mieszkiem i Dobrawą czy spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów - to tylko część atrakcji, które czekają na dzieci i młodzież w ramach ferii zimowych. 

Trwa XV edycja akcji "Trzymaj ciepło". Dzięki bezpłatnym badaniom kamerą termowizyjną można dowiedzieć się, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu. Zainteresowani udziałem w programie wciąż mogą zgłaszać do badania domy jednorodzinne. Trzeba się jednak pospieszyć, zostały ostatnie wolne miejsca.

Nieutwardzona wcześniej ul. Kunickiego na Świerczewie ma już nową nawierzchnię. Prace objęły odcinek pomiędzy ul. Kwiatkowskiego i ul. Rejewskiego. Wyremontowany został również ciąg pieszy w ul. Sucharskiego.

Ulica Rozwadowska na południu Poznania była drogą gruntową. Teraz odcinek od ul. Starołęckiej do ul. Staszowskiej jest nie tylko utwardzony, ale też został rozbudowany o nowe chodniki i oświetlenie.

Nawierzchnia jezdni na ul. Gryfińskiej na Ławicy była w złym stanie technicznym, który znacznie utrudniał użytkowanie nie tylko kierowcom, lecz również rowerzystom i pieszym. Po przebudowie to się zmieniło. 

Już od najbliższego meczu Lecha Poznań, żeby dotrzeć na Enea Stadion przy ul. Bułgarskiej i wrócić z niego, nie trzeba już będzie kupować odrębnego biletu.Podróże środkami komunikacji miejskiej na liniach ZTM Poznań odbywać się będą na podstawie biletu lub karnetu na mecz. To powrót do takiego rozwiązania po kilkunastu latach. 

Zapowiada się bardzo koncertowy weekend. Coś dla siebie znajdą słuchacze niemal wszystkich gatunków muzycznych - od popu, przez blues, jazz, hip hop, ciężkie brzmienia, aż po muzykę poważną. Posłuchać będzie można gwiazd z lat 80., jak Halina Frąckowiak, artystów obecnie królujących na listach przebojów i z milionami odsłon na youtube - jak Ralph Kaminski, ale także uznanych nazwisk na scenie międzynarodowej - jak Tom Skinner. 

Jak skutecznie chronić dzieci przed krzywdzeniem? W jaki sposób można mu zapobiegać, jak je rozpoznać i  jak reagować? Czym są standardy ochrony małoletnich? Na te pytania odpowiedzą paneliści i panelistki występujący 28 lutego podczas konferencji "Razem chronimy dzieci - wyzwania i możliwości". Zaproszenie przyjęła Monika Horna-Cieślak, Rzeczniczka Praw Dziecka.

84 lata temu rozpoczęła się pierwsza masowa zsyłka Polaków na Sybir. W imieniu poznanianek i poznaniaków kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru złożyli Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta oraz Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Miejska infolinia obchodzi 15-lecie działalności. Od 9 lutego 2009 roku wspiera mieszkańców Poznania w kwestiach związanych z informacjami miejskimi, nieustannie powiększając zakres usług świadczonych na rzecz poznanianek i poznaniaków.

Liczba wyników na stronie
20