W okresie Wielkanocy komunikacja miejska, ale również podmiejska będzie funkcjonowała według zmienionego rozkładu. Będzie on obowiązywał od Wielkiego Czwartku (28 marca) do wtorku (2 kwietnia). Dodatkowo w nocy z 30 na 31 marca (Wielka Sobota/Niedziela Wielkanocna) nastąpi zmiana czasu na letni (przestawiamy zegarki z godz. 2:00 na 3:00), przez co z dodatkowymi korektami będzie funkcjonowała komunikacja nocna.
Można wygrać 90 dni darmowej komunikacji. Jak? Wystarczy wymyślić ciekawe hasło dla Miasta Poznania, promujące neutralność klimatyczną lub zmniejszenie śladu węglowego i emisji CO2. Konkurs trwa do 17 maja.
Zakończyła się rozbudowa ponaddwustumetrowego odcinka ulicy, będącej przedłużeniem ul. Wańkowicza na Strzeszynie - od ronda do ul. M. Cegłowskiej. Dzięki inwestycji poprawiły się zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów oraz zmotoryzowanych.
Miasto i Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego 15 kwietnia rozpoczną nabór wniosków do drugiego etapu programu mieszkaniowego "POZnań - i zamieszkaj". Zainteresowani będą mogli ubiegać się o najem jednego z 353 komfortowych lokali wykończonych pod klucz, które powstają na Strzeszynie. Nabór wniosków potrwa do końca maja.
Sezon kąpielowy wystartuje 15 czerwca i potrwa do 31 sierpnia. Do dyspozycji poznaniaków i turystów będą cztery kąpieliska. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, wyłączone z użytku będzie to na Jeziorze Maltańskim. Powodem takiej decyzji są często występujące tam zakwity sinic.
Mimo że 1 kwietnia jest Prima Aprilis, to jednak nie będzie żartów i tego dnia kolejka Maltanka wyjedzie na tory.
Rada Miasta Poznania przyjęła we wtorek miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru między ulicą Starołęcką a Wartą. Dzięki dokumentowi na tym terenie będzie mogła powstać nowe osiedle mieszkaniowe otoczone zielenią.
Od wtorku, 26 marca etapami prowadzony będzie remont nawierzchni ulicy Promienistej na odcinku od pętli autobusowej Os. Kopernika do ul. Rembertowskiej. Prace spowodują zmiany tras przejazdu kilku linii autobusowych z tego rejonu Poznania.
Miejscy radni przyjęli nowe zasady Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2025. Z ważniejszych zmian wprowadzona zostanie weryfikacja głosujących z użyciem numeru PESEL (podać będzie trzeba 4 ostatnie cyfry). Zwiększy się także kwota. Do wydania będzie aż 28 milionów złotych, czyli prawie 1,5 mln więcej niż rok temu.
Stara Rzeźnia i okoliczne tereny zyskały miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. To cenna, historyczna część miasta, która będzie mogła zostać zrewitalizowana. Teren po dawnych zakładach rzeźniczych ma szansę stać się wielofunkcyjnym obszarem z miejscami do pracy i mieszkaniami. W sąsiedztwie zaplanowano także nowy park miejski.
Poznań oficjalnie zdobył tytuł Lidera Rankingu Samorządów redakcji "Rzeczpospolitej". Stolica Wielkopolski została też doceniona za gospodarkę odpadami - Miasto dostało nagrodę w kategorii "Zielona inwestycja".
Osoby powyżej 70. roku życia, bez orzeczonej niepełnosprawności, ale mające trudności w poruszaniu się, mogą w dniu wyborów skorzystać z bezpłatnego przejazdu taksówkami zapewnionymi przez Miasto Poznań.
"Rozkład jazdy LIVE" w aplikacji Smart City Poznań pomoże w dotarciu do wybranego miejsca, a dzięki śledzeniu lokalizacji tramwaju czy autobusu można dowiedzieć się, o której godzinie pojawi się on na wybranym przystanku.
Poznań po raz kolejny zdobył miano "Samorządu przyjaznego kobietom". Wyróżnienie wręczono podczas IV Ogólnopolskiego Forum Rad Kobiet w Piasecznie. Organizatorzy docenili liczne działania Miasta na rzecz poznanianek.
Zbliża się budowa nowoczesnej pływalni przy ul. Taborowej. Stanie ona w miejscu starej hali, zamkniętej przed laty ze względu na zły stan techniczny. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyła oferty nadesłane w postępowaniu przetargowym, którego celem jest wyłonienie wykonawcy prac budowlanych.
We wtorek, 26 marca rozpocznie się wymiana nawierzchni ul. Promienistej. Prace potrwają do końca kwietnia. To pierwszy z tegorocznych dużych remontów poznańskich ulic.
Tylko do 2 kwietnia każdy, kto chce mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie, może zgłosić swoją kandydaturę w wyborach do rad osiedli. Ich członkowie w porozumieniu z mieszkańcami i Miastem, mogą decydować o powstaniu nowych terenów zieleni, miejsc rekreacji czy remontach i budowach dróg.
Na Wildzie przybyło zieleni. W pierwszy wiosenny weekend poznanianki i poznaniacy posadzili tam nowe drzewa. Zieleń pojawiła się u zbiegu ulic Traugutta i Dolna Wilda. Wcześniej teren ten został obsadzony łąką kwietną.
Teren u zbiegu ulic Potockiej i Kolejowej nosi imię dziennikarza radiowego, popularyzatora gwary poznańskiej Jacka Hałasika. W sobotę skwer został oficjalnie otwarty. Znajduje się on na Łazarzu, z którym radiowiec był związany.
Tablica upamiętniająca Rogera Sławskiego, poznaniaka, naczelnego architekta Powszechnej Wystawy Krajowej została odsłonięta na ścianie kamienicy, w której mieszkał po wojnie.