Liczba wyników na stronie
20

Na miejskim szpitalu odsłonięto tablicę jego patrona - Józefa Strusia, słynnego XVI-wiecznego medyka, nadwornego lekarza polskich królów i sułtana Turcji. Ten wybitny poznaniak wsławił się przełomowymi badaniami nad tętnem, a jego praca przyniosła mu uznanie w całej ówczesnej Europie. 

"Wrzucając tu jedną butelkę, spalasz 19 kalorii. Bądź fit", "Czuję się taki pusty w środku", "Hola, hola kolego! Śmieci są moje. Oddawaj!", "Kierowniku, poratuj buteleczką"- takie i wiele innych haseł pojawiły się na kontenerach na odpady na terenach nadwarciańskich. W ten ciekawy i zabawny sposób Miasto Poznań zachęca do segregacji śmieci osoby wypoczywające nad rzeką.   

Już 14 sierpnia rozpoczną się wakacyjne warsztaty z podstaw kodowania i programowania. Podczas zajęć uczestnicy - dzieci w wieku 5-8 lat - zapoznają się z nowoczesnymi technologiami, a także rozwiną swoje umiejętności logicznego myślenia. Bilety są jeszcze dostępne są online oraz w kasie Centrum Szyfrów Enigma. Warto jednak się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Po raz pierwszy w sezonie 2024 na wąskie tory poznańskiej kolejki parkowej wyjedzie parowóz. Lokomotywa Lowa 26004 - bo o niej mowa - będzie kursowała na Maltance przez cały długi weekend, od 15 do 18 sierpnia.

Wystawy edukacyjne, warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania z pszczelarzem, gry i zabawy - takie atrakcje czekają na poznaniaków i poznanianki w sierpniu w ramach Wielkiego Dnia Pszczół.  

Od sierpnia do poznańskiej "Wyprawki dla Gzubka" dołączy kolejny prezent. To "Pierwsza książka mojego taty" autorstwa Tomasza Ruska. To efekt współpracy urzędu miasta z marką OLX, która przekazała tysiąc egzemplarzy tego tytułu.

Na Wolnym Dziedzińcu urzędu miasta stanęła wyjątkowa wystawa - w całości poświęcona herbowi Poznania. 21 plansz wyjaśnia jego pochodzenie, odsłania bogatą symbolikę, a także przybliża jego skomplikowane dzieje. Ekspozycji towarzyszy premiera książki, przedstawiającej historię najważniejszego miejskiego znaku.

Poznańscy miłośnicy przyrody i aktywnego wypoczynku latem chętnie spędzają czas nad Wartą. Dlatego Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu wraz z partnerami organizuje piknik ekologiczny nad rzeką. Wydarzenie zaplanowano na środę, 7 sierpnia. 

Badania wzroku i słuchu, konsultacje dietetyczne czy nauka pierwszej pomocy - to wszystko czeka na poznaniaków i poznanianki już w najbliższą sobotę na Głuszynie. Dorośli będą mogli zadbać o zdrowie, a dla dzieci przygotowano liczne zabawy na świeżym powietrzu.

Wraz z budową pieszo-rowerowych mostów Berdychowskich zmienia się ich otoczenie. Dostosowywana do nowej infrastruktury jest m.in. Wartostrada. 5 sierpnia (poniedziałek) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu po stronie Chwaliszewa, gdzie otwarty będzie dolny odcinek trasy, a wyłączony z ruchu - górny. Tego samego dnia udostępnione kierowcom zostanie przebudowane skrzyżowanie ulic Rychlewskiego i Berdychowo.

Seanse filmowe na świeżym powietrzu, spacery po Poznaniu i pełne atrakcji Łazarskie Lato - to wszystko czeka na poznaniaków i poznanianki w najbliższy weekend. W sobotę będzie można zadbać o zdrowie, a w niedzielę - podziwiać widowiskowy przemarsz Bambrów w dniu ich święta.

Od 1 sierpnia do 30 września 2024 r. poznaniacy i poznanianki mogą składać wnioski o bon energetyczny. Można to zrobić w Poznańskim Centrum Świadczeń - warto jednak wcześniej umówić wizytę. 

Prace torowe na rondzie Starołęka wkraczają w kolejny etap. W związku z tym w nocy z czwartku na piątek zmieniona będzie organizacja ruchu w tym rejonie. Przywrócony zostanie przejazd we wszystkich kierunkach, choć kierowcy jadący w stronę Żegrza i Rataj będą mogli korzystać tylko z jednego pasa ruchu.

Dokładnie o godzinie 17:00 w stolicy Wielkopolski rozbrzmiały syreny alarmowe. Miasto uczciło w ten sposób 80. rocznicę Powstania Warszawskiego. W imieniu mieszkańców kwiaty pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej złożyli Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta i Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Jak zorganizować imprezę, w której wziąć może udział każdy, niezależnie od stopnia sprawności? Na co zwrócić uwagę, by wszyscy mogli skorzystać z nowej świetlicy na osiedlu? Co zrobić, gdy przestrzeń publiczna nie jest dostępna dla osób na wózkach? To tylko niektóre kwestie, w jakich pomoże nowo powstałe Poznańskie Centrum Dostępności. 

Liczba wyników na stronie
20