Liczba wyników na stronie
20

Mieszkańcy Jeżyc zyskali nowe miejsce wypoczynku z roślinnością i małą architekturą, a także niezwykłym widokiem na charakterystyczny mural. Skwer powstał przy współpracy z radą osiedla w ramach miejskiego programu "Zasadzka na fyrtle". Wcześniej na tym terenie znajdował się nielegalny parking.

Stolica Wielkopolski została nagrodzona tytułem Miasta Roku Przyjaznego Dla Biznesu w kategorii wsparcie lokalnych władz. - To wyróżnienie pokazuje, że nasze miasto nieustannie się rozwija, a działający w nim inwestorzy mogą liczyć na wsparcie z naszej strony- mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Do 30 czerwca 2022 r. należy złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Na spełnienie tego obowiązku został więc zaledwie dzień. Celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości powietrza. Wiedza o tym, z jakich źródeł ogrzewania korzystają mieszkańcy, ułatwi likwidację głównego źródła zanieczyszczeń - starych pieców, czyli tzw. kopciuchów. 

Monitoring miejski się rozwija - siedem nowych punktów kamerowych stanęło na osiedlu Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo. Dzięki nim mieszkańcy tego rejonu mogą czuć się bezpieczniej. Inwestycja kosztowała ponad pół miliona zł. i powstała w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Postępuje przebudowa ulicy Św. Marcin - na odcinku od ul. Ratajczaka do Al. Marcinkowskiego. Ułożone zostało już torowisko tramwajowe, trwa remont infrastruktury podziemnej, układana jest nawierzchnia jezdni i chodników, zaawansowane są również prace związane z siecią trakcyjną. Dzięki inwestycji mieszkańcy i turyści zyskają wygodną przestrzeń. 

Do 30 czerwca 2022 r. należy złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Na spełnienie tego obowiązku zostały więc zaledwie 2 dni. Celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości powietrza. Wiedza o tym, z jakich źródeł ogrzewania korzystają mieszkańcy, ułatwi likwidację głównego źródła zanieczyszczeń - starych pieców, czyli tzw. kopciuchów. 

Zawody wspinaczkowe, warsztaty dla początkujących, zajęcia jogi, slackline, nagrody i wspólne ognisko na koniec - to atrakcje, które czekają na poznanianki i poznaniaków już w najbliższą środę, 29 czerwca od godziny 17 na pierwszym Meetingu Wspinaczkowym. Impreza odbędzie się w Poznańskim Rejonie Wspinaczkowym nad Wartą i jest bezpłatna. 

1 lipca ruszy "Łazarskie lato". To cykl wydarzeń dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Wśród nich są koncerty spektakle, warsztaty i relaks. Będzie działać do 4 września, codziennie, w specjalnej strefie rekreacyjnej na rynku Łazarskim. Wszystkie wydarzenia będą bezpłatne.

30 czerwca rusza 6. edycja Lata z Estradą. Na 12 poznańskich osiedlach zaplanowano łącznie ponad 80 bezpłatnych plenerowych wydarzeń kulturalnych. W programie znalazły się liczne pokazy filmowe, spektakle dla dzieci, twórcze warsztaty i koncerty. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem "Podróże po kulturze: kierunek Północ". 

1 i 2 oraz 29 i 30 lipca na plaży przy Jeziorze Strzeszyńskim będą się odbywały koncerty "Na Falach". Chcąc ułatwić dojazd na imprezę transportem miejskim zdecydowano, że na liniach 146 i 160 autobusy będą miały wydłużoną trasę do Strzeszynka, na linii nr 195 będą dodatkowe kursy oraz zostanie uruchomiona dodatkowa linia nr 105.

Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych zmienia się dla pacjentów. Cel jest prosty: podnieść jakość obsługi poznanianek i poznaniaków oraz ułatwić im załatwienie swoich spraw w przychodni. Zmiany - choć niełatwe - zwiększą również komfort pracy personelu i pozwolą zacieśnić współpracę między lekarzem a rejestracją. 

29 czerwca, w święto patronów Poznania, odbyła się uroczysta sesja rady miasta. Statuetkę i tytuł Honorowego Obywatela Miasta Poznania przyznano prof. Wojciechowi Łączkowskiemu. Podczas wydarzenia wręczono też tytuły Zasłużonych dla Miasta Poznania oraz nagrody: naukową, artystyczną i sportową.

Liczba wyników na stronie
20