Liczba wyników na stronie
30

Na trasie mobilnego punktu spisowego pojawiły się kolejne przystanki. W każdą środę, od 11 sierpnia do 15 września, w godzinach popołudniowych będzie można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym w filiach Biblioteki Raczyńskich. Nie trzeba się wcześniej umawiać ani przygotowywać żadnych dokumentów - wystarczy przyjść i podać swój PESEL.

Specjalne stoisko poświęcone wyłącznie Białej Parzonej Wielkopolskiej stanie w sobotę, 14 sierpnia na Starym Rynku. Będzie można tam spróbować kiełbasy przygotowanej na kilka sposobów - na grillu, w kotle lub parownicy. Na tym jednak nie koniec. Na uczestników czekają pokazy kulinarne, konkursy z nagrodami, a także garść informacji na temat tego regionalnego rarytasu. Stoisko będzie można odwiedzić w godz. 12-18.

Zieleni w mieście przybywa nie tylko w ramach realizacji inwestycji drogowych, ale także dzięki licznym odbrukom - zastępowaniu utwardzonych nawierzchni roślinnością. To bardzo ważne, zwłaszcza w śródmieściu, gdzie ścisła zabudowa i infrastruktura podziemna nie pozostawiają zbyt dużo miejsca na drzewa i krzewy.

Na Międzynarodowe Targi Poznańskie przyjeżdżało się oglądać - dlatego najlepiej opowiadać o nich za pomocą zdjęć. "Historia Grupy MTP w stu fotografiach" to wciągająca opowieść o jednym z symboli stolicy Wielkopolski. Książka już trafiła do księgarń.

Wrażliwość, empatia, poszanowanie godności drugiego człowieka, odporność na stres, chęć niesienia pomocy - takie między innymi cechy powinien mieć kandydat na pracownika socjalnego. - To zawód ciekawy lecz wymagający, z misją. Wykonując go, pracuje się z ludźmi - twierdzi Piotr Czajka, zastępca dyrektora MOPR w Poznaniu. I zapewnia: - Dla pracownika socjalnego pracy nie zabraknie, zatrudnienie ma gwarantowane.

W najbliższych dniach w Poznaniu znów będzie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson. W czwartek taką możliwość zaoferuje Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych. Ta sama szczepionka będzie również dostępna w sobotę na Golęcinie, przy stadionie żużlowym.

Poznań świętuje w tym roku 302. rocznicę przybycia osadników z okolic Bambergu. Z tej okazji w sobotę i niedzielę (7-8 sierpnia) w stolicy Wielkopolski będzie można wziąć udział w licznych wydarzeniach - nie zabraknie występów artystycznych, atrakcji dla dzieci czy tradycyjnego korowodu. Wstęp wolny.

Kajakarka Karolina Naja do srebra w K2 na 500 metrów dołożyła brąz w czteroosobowej osadzie na tym samym dystansie. To trzeci medal zdobyty przez poznańskich sportowców w Tokio i czwarty krążek reprezentantki KS Posnania Poznań na igrzyskach olimpijskich. 

W przyszłym tygodniu rozpocznie się kolejny etap robót związany z remontem torowiska na ulicy Podgórnej. Wykonawca kończy już odtwarzanie nawierzchni na odcinku od placu Wiosny Ludów do wyjazdu z dawnego szpitala (na wysokości numeru 5a). Następnie prace obejmą dalszą część torowiska - od wyjazdu z dawnego szpitala do Al. Marcinkowskiego.

Kolejny weekend pełen atrakcji w Poznaniu. Spacery z przewodnikiem, koncerty, sportowe rozgrywki oraz dzień naszych najmniejszych przyjaciół - pszczół. Właśnie z okazji ich święta na wybranych przystankach tramwajowych będą rozdawane kwiaty. Chętni będą mogli zgłębić tajemnice centrum miasta, a miłośnicy muzyki wybrać się na występy swoich ulubionych artystów. Maltance na trasie będzie towarzyszył najstarszy  sprawny parowóz w Polsce - Borsig Bn2t. Sportowe emocje zagwarantuje Lech Poznań oraz SpecHouse PSŻ Poznań.

Kultywowanie pamięci o Powstaniu Wielkopolskim i utrwalenie znaczenia tego doniosłego zrywu w świadomości nie tylko mieszkańców regionu - to cele inicjatywy ustawienia 27 grudnia świętem państwowym. Do tej pory deklarację poparcia dla tego przedsięwzięcia podpisało już ponad półtora tysiąca osób. Teraz można to zrobić także online. 

Poznaniacy i poznanianki w najbliższą niedzielę będą mogli zaszczepić się na Golęcinie. Mobilny Punkt Szczepień stanie przy stadionie żużlowym - będzie można przyjąć jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.

Jednojezdniowa ulica z drogą rowerową, chodnikiem i miejscem na torowisko tramwajowe to najważniejsze elementy koncepcji, która została poddana konsultacjom społecznym w lipcu tego roku. Opiniowanie przeprowadzono w formie internetowej geodyskusji.

Ze względu na konieczność wykonania robót związanych z przebudową uzbrojenia podziemnego oraz elementów drogowych, planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na placu Kolegiackim. 

Miasto Poznań chce podziękować stałym pasażerom za regularne korzystanie z komunikacji miejskiej oraz zachęcić kolejne osoby do podróży tramwajami i autobusami. Dlatego przygotowano propozycję wprowadzenia specjalnych biletów okresowych 30+3 i 90+9, których termin ważności byłby wydłużony odpowiednio o 3 lub 9 dni. W taryfie pojawią się także nowe, ciekawe promocje biletowe. 

Tradycyjnie, w trzeci weekend września poznaniacy, podobnie jak mieszkańcy innych miast, uporządkują swoje najbliższe otoczenie. Wszystko w ramach międzynarodowego dnia Sprzątania Świata. Osoby, które chcą włączyć się do działania, mogą zgłosić się do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, koordynatora wydarzenia. 

Choć uczniowie dopiero za miesiąc wrócą do szkolnych ławek, poznańskie podstawówki, licea, technika i szkoły branżowe przez całe lato tętnią życiem. Oprócz wakacyjnych remontów, w szybkim tempie realizowane są także oświatowe inwestycje. 

8 sierpnia obchodzimy w Polsce Wielki Dzień Pszczół - owadów, które odgrywają istotną rolę dla gospodarki i człowieka. W najbliższym czasie, poczynając od tego weekendu, poznaniacy będą mogli wziąć udział w wydarzeniach o charakterze edukacyjnym, w ramach których poznają życie i potrzeby naszych małych sprzymierzeńców.

Konsultacje ze specjalistami, porady dotyczące rehabilitacji po przejściu Covid-19, pokazy ćwiczeń i jogi, porady lekarskie - to wszystko czeka na poznaniaków i poznanianki, którzy wezmą udział w najbliższej Białej Sobocie. Wydarzenie organizowane jest 7 sierpnia na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Sypniewo.

Od czwartku, 5 sierpnia w rejonie ulic Zamenhofa, Piłsudskiego i Wioślarskiej układana będzie ostatnia nawierzchnia jezdni. Organizacja ruchu będzie zmieniać się tam z dnia na dzień. Z kolei na ul. Krzywoustego, na odcinku pomiędzy mostem Królowej Jadwigi a rondem Rataje, zmiany zostaną wprowadzone w piątek, 6 sierpnia. 

W piątek, 6 sierpnia na stadionie przy ul. Bułgarskiej Kolejorz podejmie Cracovię Kraków. Aby ułatwić kibicom dotarcie na mecz i powrót do domów oraz w celu utrzymania standardu podróżowania dla pozostałych pasażerów, Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni komunikację zbiorową. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.30.

W okolicy powstającej trasy tramwajowej na Naramowice trwają również prace drogowe. Ich postępy wiążą się ze zmianami organizacji ruchu - najbliższe wprowadzone zostaną w nocy z 6 na 7 sierpnia, czyli z piątku na sobotę.

Liczba wyników na stronie
30