Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, wręczył w piątek, 11 listopada klucze do miasta świętemu Marcinowi. Uroczystość na Wolnym Dziedzińcu urzędu miasta poprzedziły oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Aż 7 firm złożyło do urzędu miasta wnioski, umożliwiające sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie mieszkańcom Poznania. Ta, która zrobiła to najszybciej, będzie mogła podpisać odpowiednią umowę ze spółką Skarbu Państwa.
MPK Poznań oraz Komenda Miejska Policji w Poznaniu rozpoczynają kolejną odsłonę akcji profilaktyczno-informacyjnej, tym razem skierowaną do kierowców samochodów. Kampania ma uświadomić, że tramwaj, jadąc z prędkością 50 kilometrów na godzinę, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zatrzyma się dopiero po ok. 60 metrach. Jesienią, gdy tory są oblodzone lub mokre, droga hamowania wydłuża się jeszcze bardziej.
W tym tygodniu weekend rozpocznie się obchodami Święta Niepodległości oraz Dniami Świętomarcińskimi. W piątek poznaniacy i poznanianki będą mogli wziąć udział w wielu atrakcjach, które czekać na nich będą. m.in. na placu Kolegiackim, w Centrum Kultury Zamek czy parku Chopina.
Wybiegaj w Przyszłość to program wspierający biegaczy z kategorii wiekowych U16, U18 i U20. Utalentowani sportowcy znajdujący się w trudnej sytuacji ekonomicznej, mogą otrzymać wsparcie finansowe, edukacyjne oraz sprzęt sportowy.
Stolica Wielkopolski ma jeden z najszybciej rozwijających się rynków nieruchomości przemysłowo-logistycznych w kraju. Takie wnioski płyną z raportu opracowanego przez firmę CBRE we współpracy z Biurem Obsługi Inwestorów. Inspiracją do jego powstania były dynamiczne zmiany na rynku nieruchomości, które rozpoczęły się podczas pandemii.
10 listopada nastąpiło otwarcie nowej wystawy czasowej dotyczącej pierwszej wojny światowej w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta, przekazał podczas wernisażu osobiste pamiątki związane z tymi wydarzeniami historycznymi.
Jak działają oszuści? Jak nie dać się nabrać "na wnuczka" i co robić w sytuacji zagrożenia? Gdzie szukać pomocy? Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych prowadzą porady telefoniczne.
Konkurs na mural "Naramowice - wczoraj i dziś" został rozstrzygnięty. Zwycięska praca ozdobi boczną elewację bloku przy ul. Tyrwackiej. Mural będzie można podziwiać z perspektywy trasy tramwajowej i alei Praw Kobiet.
Na terenie miasta funkcjonuje Mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, tzw. Gratowóz. Jest to samochód przystosowany do selektywnego odbioru odpadów, których nie należy wyrzucać do przydomowych pojemników. Taka forma jest pomocna szczególnie osobom, które nie mają możliwości udania się do Gratowiska.
Użytek ekologiczny Traszki Ratajskie zyskał instalację, dzięki której dwa stawy są zasilane deszczówką zebraną z powierzchni dachu Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego na os. Tysiąclecia. Inwestycja poprawi warunki życia traszek i innych płazów, dla których kluczowa jest woda.
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wprowadza nową funkcjonalność dla swoich najemców. Od teraz usterki będzie można zgłosić przez specjalną stronę internetową.
Zakończył się właśnie remont chodnika na ul. Mickiewicza. Piesi mogą poruszać się w bardziej komfortowych warunkach, a okolica znacznie zyskała na estetyce. Natomiast w środę, 9 listopada, rozpoczyna się remont drogi dla pieszych na ul. Redarowskiej.
Ilija Psaltirov odwiedził w środę stolicę Wielkopolski. W urzędzie miasta przyjął go Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
Pod wodą wzmocniony, a nad nią odrestaurowany - tak teraz prezentuje się odcinek muru oporowego Warty na tyłach przepompowni na Garbarach, w okolicy Starego Portu. Zakończyły się prace polegające na przebudowie blisko stumetrowego fragmentu muru na lewym brzegu rzeki.
W piątek, 11 listopada, podczas Święta Niepodległości i Dni Świętomarcińskich na poznanianki i poznaniaków czekać będzie wiele atrakcji w różnych miejscach miasta. W związku z obchodami planowane są czasowe zmiany w organizacji ruchu.
Podczas wtorkowej sesji radni uchwali trzy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu przy Stadionie Miejskim będzie mógł powstać szereg boisk i miejsce do uprawiania sportu i rekreacji, a przy kościele sióstr Misjonarek będzie można lepiej chronić zieleń.
Plac na MTP będzie nosił nazwę Powszechnej Wystawy Krajowej - tzw. Pewuki. Taką decyzję podjęli we wtorek radni. Patronkami trzech dróg wewnętrznych w pobliżu ul. Unii Lubelskiej będą wybitne poznańskie harcerki: Aleksandra Bielerzewska, Aniela Pigoń i Helena Tadeuszak, a skwer między ul. Grunwaldzką a ul. Księżycową dostanie imię Ryszarda Schramma.
63 szkoły, 326 klas i 7013 uczniów zgłosiło się do tegorocznej edycji projektu "Poznań uzależniony od profilaktyki". W ciągu roku szkolnego młodzi ludzie wezmą udział w warsztatach, pokazach filmowych i zajęciach, dzięki którym nauczą się, jak unikać uzależnienia i walczyć z nałogami.
Młodzi ludzie z Poznania i Charkowa rozpoczynają oficjalną współpracę. We wtorek, 8 listopada, Tomasz Poprawski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Poznania oraz Marta Mysiahina, radna Młodzieżowej Rady przy Merze Miasta Charkowa podpisali oficjalne memorandum w tej sprawie.