Cavaliada, czyli największe jeździeckie wydarzenie w Polsce, po raz kolejny zawita na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Od 15 do 18 grudnia widzowie będą mogli podziwiać zawodników i ich wierzchowce w 23 konkursach odbywających się na dwóch arenach. Nie zabraknie także aukcji koni sportowych.
Zarząd Dróg Miejskich ma 60 lat. Z tej okazji zorganizował zabawę, w której można zdobyć tablice z nazwami poznańskich ulic.
Vaclav Lemon i Roman Mikuš z Czech to zwycięzcy tegorocznego konkursu głównego Poznań Ice Festival, który w tym roku po raz pierwszy odbywał się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dzieła rzeźbiarzy można podziwiać na placu Powszechnej Wystawy Krajowej przy okazji wizyt na jarmarku świątecznym.
Co zmienić w stolicy Wielkopolski, by seniorkom i seniorom żyło się lepiej? Co już jest dobre, a co jeszcze można poprawić? Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące "Polityki senioralnej Miasta Poznania".
Filip Tarachowicz z Fundacji Panda Team, która otacza opieką rodziny osób zmagających się z chorobą nowotworową, został Poznańskim Wolontariuszem Roku 2022 w kategorii Indywidualnej. Nagrody przyznano jeszcze w sześciu kategoriach. Laureatów poznaliśmy w piątek, 9 grudnia podczas gali w CK Zamek.
Odwiedzając jarmarki Betlejem Poznańskiego, można poczuć świąteczny klimat i jednocześnie mieć świadomość, że wszystko co dookoła, powstawało z uwzględnieniem troski o środowisko. Oświetlenie jest energooszczędne, talerzyki papierowe, a śmieci - segregowane. Dodatkowo przychodząc z własnym kubkiem, można otrzymać rabat na gorący napój.
Po raz pierwszy Tor Poznań będzie areną zmagań ciężarówek w ramach FIA European Truck Racing Championship 2023. Zawody odbędą się 24 i 25 czerwca.
Dzieci z Przedszkola nr 130 "Bajkowy Świat" wraz ze swoimi opiekunami udekorowały sześć świerków. Drzewka zdobią park Cytadela.
Nadchodzący weekend będzie dla poznanianek i poznaniaków okazją do podziwiania rzeźb lodowych tworzonych podczas Poznań Ice Festival. Świąteczny klimat będzie można poczuć podczas koncertu charytatywnego Betlejem Poznańskiego, na Bazarze Wyspiańskiego czy w trakcie Reniferiady.
"Miłość, Święta i Nieświęta" to wyjątkowy koncert bożonarodzeniowy. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Na Tak, które wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Na scenie swój najnowszy repertuar oraz świąteczne hity zaprezentuje Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania.
Zima to trudny czas dla wolno żyjących kotów. Aby pomóc poznańskim mruczkom, Miasto kupiło ponad 800 kilogramów suchej karmy i 1350 puszek mokrej. Teraz trafi ona do społecznych karmicielek i karmicieli tych zwierząt.
Zajęcia sportowe i dodatkowe atrakcje czekają na dzieci w wieku 7-12 lat w trakcie ferii zimowych. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji rozpoczęły właśnie zapisy na półkolonie. Bazą "Akcji Zima", która rozpocznie się 30 stycznia, będzie kompleks sportowy na Chwiałce.
W styczniu rusza kolejna edycja miejskiego programu Kawka Bis, który ułatwia zmianę sposobu ogrzewania. Warto szybko złożyć wniosek - w 2023 i 2024 roku można dostać największe dofinansowanie. Niektóre dotacje wzrosły aż dwukrotnie.
Prawie 400 drzew zostało w tym roku posadzonych w pasach drogowych Poznania. Nowe nasadzenia pojawiły się między innymi na ulicach: Przybyszewskiego, Bogusławskiego, Słowackiego, Chociszewskiego, Grunwaldzkiej i Jugosłowiańskiej.
Prawdziwy święty Mikołaj przybywa do Poznania na zaproszenie Konsula Honorowego Finlandii. W sobotę, 10 grudnia, wybierze się na przejażdżkę i z pokładu historycznego tramwaju obejrzy miasto. Około godz. 14:00 spotka się z mieszkańcami przy dawnej zajezdni Gajowa.
Dwie firmy: Coalpol oraz Al Pari, sprzedają węgiel po preferencyjnej cenie mieszkankom i mieszkańcom Poznania. Aby kupić opał, trzeba mieć zaświadczenie wydane przez Poznańskie Centrum Świadczeń.
Już od środy, 14 grudnia będzie można zapisać się na piętnastą edycję poznańskiego półmaratonu. Bieg odbędzie się 16 kwietnia przyszłego roku.
Ponad setka ukraińskich maluchów może mieć zapewnioną opiekę w poznańskich niepublicznych żłobkach - dzięki finansowaniu ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF), przy wsparciu Miasta Poznania.
"Myślę, że podstawowym zadaniem architekta jest uszanowanie kontekstu" - mówi Przemysław Woźny z Pracowni J.P. Woźny, autor projektu ekspozycji reliktów Palatium Mieszka I, laureat 24. edycji Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro.
Pachnące mydła, rękodzieło, fartuchy z symbolami Poznania - to tylko niektóre propozycje prezentów, jakie można kupić na kiermaszach organizowanych przez poznańskie organizacje ekonomii społecznej. Sprzedawane w nich upominki pozwalają nie tylko uszczęśliwić bliskich, ale także pomóc ich twórcom.