Liczba wyników na stronie
20

23 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Ta poważna choroba dotyka miliony osób w Polsce. Nieleczona - może prowadzić do śmierci. Dlatego Miasto wspiera osoby, które potrzebują pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej. Z bezpłatnych konsultacji i porad specjalistów mogą korzystać m.in. młodzi ludzie, seniorzy, w tym także obywatele Ukrainy.

W czwartek, 23 lutego, Lech Poznań rozegra spotkanie rewanżowe przeciwko norweskiemu FK Bodø/Glimt. Stawką będzie awans do 1/8 Ligi Konferencji Europy. Na trybunach zasiądzie rekordowa w tych rozgrywkach liczba widzów. 

1,5 proc. podatku PIT może sfinansować dodatkowe godziny zajęć dla dzieci i seniorów czy zapewnić kilkanaście kilogramów karmy dla zwierząt. Na te pieniądze czeka w Poznaniu ponad 200 organizacji pożytku publicznego - wszystkie działają na rzecz stolicy Wielkopolski i jej mieszkańców. 

16 kwietnia odbędzie się w Poznaniu półmaraton. Dzień wcześniej rozpoczną się się biegi dla najmłodszych na dystansach od 100 do 800 metrów. Przygotowano aż 900 miejsc. 

81 lat temu żołnierze Armii Krajowej i mieszkańcy Chwaliszewa zniszczyli magazyny Wehrmachtu w porcie rzecznym nad Wartą. Straty materialne liczono w milionach. O spektakularnej akcji przypomniały w środę władze miasta, kombatanci i poznańscy uczniowie.

Już za dwa dni minie rok od wybuchu pełnowymiarowej wojny w Ukrainie. Dziecięcym wyrazem sprzeciwu jest powstała z poznańskiej inicjatywy piosenka "Drzewo pokoju". Do jej wykonania 24 lutego zaproszone są wszystkie szkoły w całej Polsce. 

Prawidłowe postępowanie ze starymi bateriami jest ważne co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, składają się z wielu szkodliwych dla środowiska substancji - czyli są groźne także dla ludzi. Po drugie, w procesie recyklingu można odzyskać ponad 99% użytych składników! Zużyte baterie należy wrzucać do odpowiednich pojemników. 

Na czwartkowy mecz Lecha Poznań z FK Bodø/Glimt sprzedano już ponad 31 tysięcy biletów. W związku z dużym zainteresowaniem najlepiej wybrać się na mecz korzystając z komunikacji miejskiej, która będzie wzmocniona zarówno przed spotkaniem, jak i po nim. Ci, którzy zdecydują się jednak na przyjazd samochodem, muszą zwrócić uwagę na zmianę organizacji ruchu w okolicach stadionu.

Jak wojna wpływa na język polski, a jak na ukraiński i rosyjski? Jakie ślady zostaną po niej w polszczyźnie? Czy słowa mogą pomóc w radzeniu sobie z powojenną traumą?  Na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy Poznańskiej Debaty o Języku im. prof. T. Zgółki. 

Co zrobić, żeby starszym poznaniakom i poznaniankom żyło się lepiej? Co warto poprawić, a co już jest sprawdzone i dobre? Na te pytania odpowiada nowa polityka senioralna Miasta. Poznańscy radni przyjęli dokument podczas wtorkowej sesji.

Liczba wyników na stronie
20