Liczba wyników na stronie
30

W Poznaniu rusza Tydzień Wolontariatu. To doskonała okazja, by spotkać się z przedstawicielami organizacji społecznych i dowiedzieć się więcej o pomaganiu innym.

W połowie sierpnia rozpoczęła się przebudowa układu drogowego w rejonie ul. Glinienko na Morasku. Na środę, 7 września planowana jest zmiana organizacji ruchu, która umożliwi przeprowadzenie wykonawcy inwestycji kolejnych przewidzianych prac.

Dobiega końca przebudowa w rejonie ulic Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 roku. Od poniedziałku, 5 września, parkowanie będzie płatne na całej długości ul. Wierzbięcice w ramach strefy płatnego parkowania.

Na placu budowy węzła przesiadkowego w rejonie ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się montaż wielotonowych elementów konstrukcyjnych. Są one częścią powstającego bezkolizyjnego przejazdu pod torami kolejowymi na granicy Poznania i Plewisk.

W tym roku kapituła konkursu statuetkę i tytuł Inicjatora Roku 2021 przyznała zajmującej się ochroną środowiska Fundacji Ratuj Ryby. Realizowany przez organizację ekologiczny projekt "Jest Tego Warta" został doceniony także przez poznanianki i poznaniaków, którzy oddali na nią najwięcej głosów w internetowym plebiscycie na Inicjatora Mieszkańców im. Andrzeja Białasa. 

Marek Brdak został "Poznańskim Taksówkarzem 2022 Roku". Nagrodę wręczono mu podczas gali finałowej, która odbyła się na terenie Skoda Autodrom Poznań. Celem konkursu było wyróżnienie najlepszych taksówkarzy, dbających o komfort podróżowania pasażerów i jakość świadczonych usług.

W pierwszy weekend września na poznaniaków i poznanianki czeka mnóstwo atrakcji. W parku Starego Browaru zagra Kwiat Jabłoni, a na placu Wolności zaśpiewa Ana Andrzejewska. W sobotę przez miasto przejdzie korowód dożynkowy, a dzień później w Starym Zoo swoją działalność przedstawią lokalne organizacje pozarządowe.

Pokazy florystyczne, barwny korowód, występy artystyczne, animacje dla dzieci i wioska ginących zawodów - to tylko część atrakcji, które czekają na poznaniaków podczas Miejskich Dożynek w parku Wilsona. Impreza odbędzie się w sobotę, 3 września.

W czwartek, 1 września w Poznaniu rozpocznie się obowiązkowa deratyzacja, która potrwa do końca miesiąca. Celem akcji jest przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, przenoszonych przez szczury i myszy. Właściciele i zarządcy nieruchomości na terenie miasta muszą wyłożyć specjalistyczne preparaty do zwalczania gryzoni. Służby będą kontrolować przestrzeganie tego obowiązku.

Już po raz dwunasty poznańskie organizacje pozarządowe zaprezentują swoją działalność wszystkim mieszkankom i mieszkańcom stolicy Wielkopolski. Tegoroczna edycja Poznańskiego Targu Dobra odbędzie się 4 września na terenie Starego Zoo. 

Wydział Oświaty UMP zapewnia, że żadne dziecko nie zostanie bez miejsca w szkole średniej. Pomoc zostanie udzielona każdej osobie, która nie dostała się do placówki ponadpodstawowej w Poznaniu.

Każdy właściciel psa czy kota, który musiał szukać swojego zagubionego zwierzęcia, wie, jak stresująca może być taka sytuacja. Jak zapewnić sobie większe szanse na odnalezienie pupila? Pomocne może być jego zachipowanie. W Poznaniu można zrobić to za darmo.

Ponad 80 tys. poznańskich uczniów i przedszkolaków, ponad 10 tys. nauczycieli oraz blisko 4 tys. pracowników administracji rozpoczęło w Poznaniu nowy rok szkolny. Miejska inauguracja odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 15.

1 września odbyło się uroczyste otwarcie Filii 35 Biblioteki Raczyńskich. W wydarzeniu wziął udział zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski.

6 i 7 września mają odbyć się spotkania informacyjne z mieszkańcami Krzesin i Starołęki dotyczące przebiegu linii Kolei Dużych Prędkości. Organizatorem jest spółka Centralny Port Komunikacyjny wraz z wykonawcami "Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym dla projektu budowy linii kolejowej nr 85 Sieradz - Kalisz - Pleszew - Poznań".

Jeżyce, Łazarz i Wilda - to trzy poznańskie osiedla, których tajemnice będzie można odkryć na przełomie lata i jesieni podczas bezpłatnych przechadzek z przewodnikiem. Pierwszy spacer odbędzie się w najbliższą niedzielę, 4 września.

Nowy szyld, przejrzyste oznakowanie, widoczny z daleka zegar i tablice kierunkowe pozwalające szybko odnaleźć potrzebne miejsca - to najważniejsze zmiany, jakie zaszły na terenie Dworca autobusowego Poznań Główny. Dzięki nim pasażerowie będą mogli łatwiej zorientować się w terenie i sprawniej przesiąść się do komunikacji miejskiej lub na pociąg. 

Tylko do 2 września można zgłaszać projekty do 24. edycji Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro. Konkurs ma na celu wyróżnienie najlepiej zaprojektowanych i zrealizowanych obiektów architektonicznych na terenie stolicy Wielkopolski, które zostały oddane do użytku w roku poprzedzającym przyznanie nagrody.

Od czwartku, 1 września, papierowe wersje deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) będzie można składać w urzędzie miasta przy ul. 28 Czerwca 1956 r.  Zlokalizowany tam Wydział Gospodarki Komunalnej UMP przejmuje dotychczasowe zadanie Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Liczba wyników na stronie
30