Wiosną u zbiegu ulic Galla Anonima i Kassyusza powstanie park kieszonkowy z nowymi drzewami i krzewami. Właśnie rozpoczęły się prace przy jego budowie. To realizacja zwycięskiego projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego "Cała wuchta zieleni dla Jeżyc!"
Po kilkuletniej przerwie poznaniacy i turyści ponowienie przekroczą progi mieszczącego się w Ratuszu Muzeum Poznania. 1 marca dla zwiedzających udostępnione zostanie parter i - po raz pierwszy od 27 lat - piwnice. Przez cały weekend będą obowiązywać promocyjne ceny wejściówek.
"Razem chronimy dzieci" - pod takim hasłem w Poznaniu zebrali się eksperci i ekspertki, by wypracować najlepsze rozwiązania zapobiegające przemocy wobec młodych ludzi. Gościem specjalnym konferencji była Monika Horna-Cieślak, Rzeczniczka Praw Dziecka.
Przy ul. Za Bramką 1 otwiera się punkt informacyjny poznańskiej uchwały krajobrazowej. W każdy poniedziałek, od 4 marca, mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mogli spotkać się tam z pracownikami urzędu, którzy m.in. podpowiedzą, jakie są warunki dostosowania urządzeń reklamowych oraz pomogą ustalić, jakiej wysokości może być ogrodzenie.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 40 przypomnieli w środę o żołnierzach Armii Krajowej i mieszkańcach Chwaliszewa, którzy 82 lata temu zniszczyli magazyny Wehrmachtu w porcie rzecznym nad Wartą.
Czy każdy może zostać wolontariuszem? Gdzie się zgłosić? Kto potrzebuje pomocy? Jak zdobyć granty na taką formę pomagania innym? Na te wszystkie pytania można znaleźć odpowiedzi w zupełnie nowym miejscu na mapie Miasta - w Poznańskim Centrum Wolontariatu.
"Forum bez barier. O kinie dostępnym" - to pierwsze w Polsce wydarzenie poświęcone dostępności w sektorze audiowizualnym. Przez trzy dni profesjonaliści z branży filmowej podczas warsztatów i paneli dyskusyjnych rozmawiają o tym, jak otworzyć drzwi sal kinowych dla wszystkich, niezależnie od stopnia sprawności.
Zajmują się pomocą społeczną i humanitarną, działają charytatywnie, chronią zwierzęta i środowisko, opiekują się zabytkami - poznańskie organizacje pozarządowe są siłą naszego Miasta. W stolicy Wielkopolski działa ich ponad 4 tysiące - a wszystkie obchodzą dziś swoje święto.
Syty_POZnań - czyli wielka zbiórka żywności w szkołach i przedszkolach stolicy Wielkopolski trwa już niemal pół roku. Dzięki niej do poznańskich organizacji charytatywnych udało się dostarczyć już kilka ton żywności z długą datą ważności. W akcję zaangażowało się ponad 117 placówek - przedszkoli, szkół podstawowych i średnich.
Mieszkańcy Podolan mogą już korzystać z nowych, wygodnych chodników i jezdni na ulicy Anny Danysz.