Liczba wyników na stronie
20

"Jest Życie Nad Wartą" to mapa, na której znajdują się interesujące miejsca nad rzeką. Są to m.in. punkty widokowe, atrakcje, gastronomia, miejsca kultury i zabytki. Znaleźć tam można także ciekawe i mało znane informacje o wydarzeniach historycznych związanych z rzeką, o faunie, florze, a także życiu ludzi nad jej brzegami. Bezpłatne egzemplarze dostępne są w kilku miejscach na terenie miasta.

Specjalna pula biletów na spektakl "Deszczowa Piosenka" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu została przeznaczona dla posiadaczy karty lub aplikacji OK Poznań. Mimo że wejściówki na jesienne spektakle zostały wyprzedane, uczestnicy tego miejskiego programu 19 września będą mogli zobaczyć musical oparty na filmowym scenariuszu.

Program "Przyjazne Podwórko" ma już 10 lat. W tym czasie na nowo zagospodarowano blisko 50 miejsc. Z inicjatywy mieszkańców i przy wsparciu Miasta podwórka zyskały m.in. zieleń, przestrzenie do wypoczynku i place zabaw.

Około 12 ton kabli trafiło w ubiegłym tygodniu do Charkowa, partnerskiego miasta Poznania w Ukrainie. Miasto przeznaczyło na ten cel 300 tys. zł. To już kolejna pomoc przekazana dotkniętym wojną sąsiadom.

"Światełko dla Czerwca '56"  to projekt edukacyjny Muzeum Powstania Poznańskiego-Czerwiec 1956. Od 14 lat, dzieci i młodzież odwiedzają groby osób związanych z poznańskimi wydarzeniami, poznają lokalną historię, kształtując tym samym swoją regionalną tożsamość. W inauguracji akcji na Cytadeli, przy grobie Mariana Kubiaka, wziął udział Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta.

Jak zaangażować się w ochronę środowiska albo działalność charytatywną? Czy każdy może spróbować swoich sił w tej roli? Na te i inne pytania można było uzyskać odpowiedź we wtorek na terenie Starego ZOO podczas Poznańskich Targów Wolontariatu.

Stypendia dla młodych twórców przyznawane są w stolicy Wielkopolski już od ponad 30 lat. W tym roku otrzymało je 10 przedstawicieli muzyki, sztuk wizualnych i teatru. Jednak w ich artystycznym dorobku przenika się wiele dziedzin sztuki, a także umiejętność organizowania i edukowania.

1 czerwca po raz trzeci rowerzyści z Poznania zaczęli rywalizazję z uczestnikami z innych miast o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W poprzedniej edycji udział wzięło 1073 poznanianek i poznaniaków, którzy przejechali blisko 300 tysięcy kilometrów. Na całym świecie w akcji aktywnie uczestniczyło ponad 48 tysięcy rowerzystów.

W poniedziałek, 12 czerwca, rozpoczynają się prace związane z budową drogi rowerowej po północnej stronie jezdni ulic Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej, do skrzyżowania z ul. Działową. To fragment rowerowej obwodnicy ścisłego centrum, przewidzianej w Programie Rowerowym Miasta Poznania. Tego dnia jezdnie, chodniki i przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Estkowskiego, Garbary i Małe Garbary zostaną zwężone, co będzie się wiązało ze zmianami w organizacji ruchu. 

Letnie miesiące w stolicy Wielkopolski zapowiadają się niezwykle interesująco. Estrada Poznańska ogłosiła właśnie swoje plany na wakacje. W programie pojawią się nowości, a także znane i lubiane przez poznaniaków wydarzenia, jak MFFA Animator czy Lato z Estradą.

Miasto uhonorowało dokonania naukowe poznańskich badaczek i badaczy. Dwanaście osób otrzymało stypendium w wysokości 10 tys. zł. W poniedziałek, 12 czerwca, odebrali je z rąk Grzegorza Ganowicza, przewodniczącego rady miasta oraz Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania oraz prof. dr. hab. Witolda Jurka, przewodniczącego kapituły.

Koncerty, spektakle, tańce i zabawy dla dzieci - to wszystko czeka na poznanianki i poznaniaków podczas najbliższego Rynku Rozmaitości Jeżyckich. Będzie można kupić wyjątkowe rękodzieło i posmakować specjałów z lokalnych restauracji.

Liczba wyników na stronie
20