Liczba wyników na stronie
20

Najmłodsi pacjenci w Poznańskiej Klinice Kardiologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego leczeni będą szybciej i mniej inwazyjnie. Szpital ten wprowadza do rutynowej praktyki małoinwazyjne zabiegi leczenia wad wrodzonych serca oraz nowoczesne zabiegi hybrydowe. Daje to szansę na mniej powikłań, a dzieci mogą szybciej wrócić do domu.

W czwartek, 22 czerwca, zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanej ul. Pokrzywno. Dzięki postępowi prac budowlanych, możliwe jest skrócenie odcinka, na którym obowiązuje ruch wahadłowy.  Wydłużony będzie przejazd dwukierunkowy, a także otwarte zostanie skrzyżowanie z ul. Sanocką.

Miasto dofinansuje stworzenie zewnętrznych ogrodów wertykalnych i zielonych dachów na terenie Poznania. Czym są, jak starać się o ich dofinansowanie - tego można dowiedzieć się na warsztatach przygotowanych przez Wydział Klimatu i Środowiska UMP.

W 2018 roku ruszyły zajęcia antydyskryminacyjne w poznańskich szkołach. W poniedziałek, 19 czerwca, odbyło się podsumowanie 5 lat działania programu, w którym wzięło udział ponad 8 tys. uczniów. Przeprowadzono setki zajęć na temat równego traktowania osób o różnym pochodzeniu, statusie materialnym, społecznym czy z niepełnosprawnością.

Do stolicy Wielkopolski przyjechali przedstawiciele Belgijskiej Izby Gospodarczej. Celem wizyty jest nawiązanie kontaktów biznesowych, wymiana doświadczeń i poszukiwanie okazji inwestycyjnych w zachodniej Polsce, w tym w Poznaniu.

Kolejny czerwcowy weekend upłynie poznaniankom i poznaniakom pod znakiem wielu ciekawych wydarzeń. Fanów fantastyki czeka spotkanie na Pyrkonie, miłośników kulinariów zadowoli Food Truck Festivals, lato przywitają mieszkańcy Jeżyc na Rynku Rozmaitości, a w Palmiarni pojawią się kaktusy z całego świata. Nie zabraknie także wydarzeń kulturalnych, takich jak wernisaże, wystawy i spektakle. 

Już w najbliższą niedzielę, 18 czerwca, na miejskim stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Warmińskiej odbędzie się memoriał Czesława Cybulskiego. Na starcie będzie można zobaczyć najlepszych polskich lekkoatletów z mistrzami olimpijskimi i medalistami mistrzostw świata na czele.

Poznań jest miastem, w którym każdy -  niezależnie od koloru skóry, stopnia sprawności, narodowości, orientacji psychoseksualnej czy wieku - ma prawo czuć się bezpiecznie i być równo traktowany. Co jeszcze można poprawić? Każdy może pomóc w odpowiedzi na to pytanie - ruszyły konsultacje społeczne dotyczące "Polityki Miasta Poznania na rzecz Równości i Różnorodności Społecznej".

Jeszcze tylko do jutra, 16 czerwca, wysyłać można zgłoszenia do konkursu, którego celem jest wyróżnienie najlepszych poznańskich taksówkarzy, dbających o komfort podróżowania pasażerów i jakość świadczonych usług. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Wyniki zostaną ogłoszone 3 września podczas gali finałowej.

W tym roku mija 67 lat od wydarzeń Poznańskiego Czerwca 1956. Jak co roku przygotowano wiele wydarzeń związanych z obchodami. Na placu Mickiewicza można oglądać m.in. wystawę "Poznański Czerwiec 1956. Oblicza buntu i jego pamięć", natomiast na Strzeszynie powstanie park Alberta Camus, który wspierał i nagłaśniał na Zachodzie informacje o poznańskich wydarzeniach. 

W sobotę, 17 czerwca, po raz pierwszy w tym roku będzie można skorzystać z pływalni letniej Kasprowicza. Tydzień później sezon rozpocznie się także na basenach na Chwiałce. Posiadacze karty lub aplikacji OK Poznań mogą z nich skorzystać nawet za 1 zł.

W czwartek, 15 czerwca, najlepsi poznańscy sportowcy odebrali Nagrody dla Młodzieżowych Mistrzów Polski w sezonie 2022/23. Wśród wyróżnionych drużyn znalazły się: KKS Lech Poznań, Enea Basket Poznań, MKK Pyra oraz KS Warta Poznań. Wyróżnienia wręczyli Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta oraz Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Liczba wyników na stronie
20