Liczba wyników na stronie
20

Na osiedlu Kiekrz powstaje zbiornik retencyjny o pojemności ok. 3000 metrów sześciennych, który będzie gromadził wody deszczowe i roztopowe. Retencjonowanie wody pozwoli na minimalizowanie zagrożenia zalewania położonych niżej budynków i ulic podczas ulewnych deszczów oraz zabezpieczenie okolicy przed podtopieniami spowodowanymi wystąpieniem z brzegów rzeki Samicy Kierskiej.

Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie zmiany "Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Poznania". Każdy może mieć wpływ na swoje otoczenie i codzienne sprawy - jak w mieście powinien wyglądać odbiór odpadów, jak ulepszyć system ich segregacji, jakie zasady utrzymania czystości będą obowiązywać w naszym mieście. Wystarczy wypełnić internetową ankietę.

W Poznaniu nieustannie przybywa zieleni. Przez ostatnie kilka lat odbrukowano blisko 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, na których posadzono około 500 drzew i ponad 20 tysięcy krzewów, bylin, ozdobnych traw i roślin cebulowych. W 2023 roku przybędą kolejne takie miejsca na Starym Mieście, Jeżycach, Łazarzu i Wildzie. Nowe nasadzenia pojawiają się także w miejskich parkach. 

Cztery dni pełne atrakcji czekają na mieszkańców stolicy Wielkopolski. Na rynku Łazarskim odbędzie się festiwal dziergania, a na Cytadeli Piknik na Fest. Nie zabraknie koncertów - m.in. Stanisława Soyki czy zespołu Altin Gün. Wiele spektakli czeka także na widzów w poznańskich teatrach, a pasjonaci sportu będą wyczekiwać rywalizacji żużlowej oraz meczu futbolu amerykańskiego.

We wszystkie dni długiego weekendu - od czwartku do niedzieli - kursy Kolejki Parkowej Maltanka będą odbywać się co 30 minut. W sobotę i niedzielę na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Warto też skorzystać z linii turystycznych, dzięki którym można obejrzeć miasto zza szyby historycznego tramwaju lub autobusu. 

12 czerwca o godz. 17:00 w Sali Lubrańskiego Collegium Minus odbędzie się XXXVII Debata Akademicka. Jej goście razem spróbują odpowiedzieć na pytanie "Czy Poznań jest miastem akademickim?".

Kto może zostać wolontariuszem? Jak zaangażować się w ochronę środowiska albo działalność charytatywną? Czy każdy może spróbować swoich sił w tej roli? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć już w najbliższy wtorek podczas Poznańskich Targów Wolontariatu.

Lampy operacyjne i okulistyczny laser dla szpitala im. J. Strusia, a także dwa respiratory, inkubator i aparaty do znieczulania dla szpitala im. F. Raszei - to tylko niektóre zakupy, jakie będą możliwe dzięki dofinansowaniu z miejskiego budżetu. Poznań przeznaczy ponad 8,8 mln zł na wsparcie szpitali. 

Ulicę Słowackiego na odcinku od ul. Kraszewskiego do Wawrzyniaka czeka remont. W tym roku rozpoczną się prace, dzięki którym zyska ona całkowicie nowe oblicze. Najważniejszą zmianą będzie zagospodarowanie przestrzeni przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 36 oraz nowa zieleń.

Miasto przeznaczy 200 tys. zł dotacji na budowę lub modernizację infrastruktury 5 rodzinnych ogrodów działkowych w Poznaniu. Pieniądze zostaną wykorzystane m.in. na remont świetlicy, wymianę ogrodzenia, modernizację oświetlenia czy przebudowę instalacji energetycznej. W środę, 7 czerwca, podpisano umowy w tej sprawie.

8 czerwca przypada w tym roku Boże Ciało. Z tej okazji odbywać się będą procesje. Główna przejdzie przez ul. Garbary i dojdzie do Katedry. Na tej trasie zmieni się organizacja ruchu.

Akcja "Trzymaj ciepło" od lat cieszy się ogromną popularnością. Do darmowych badań budynków kamerą termowizyjną dołącza dofinansowanie na wymianę okien i drzwi zewnętrznych. Rada Miasta Poznania przegłosowała we wtorek, 6 czerwca, uchwałę dotyczącą dotacji na ten cel.

Na Łazarzu nie będzie można kupić alkoholu pomiędzy godz. 22 a 6 rano. Dotyczy to tylko tych napojów, które wypija się poza miejscem sprzedaży. Taką decyzję podjęli radni podczas wtorkowej sesji. 

Wraz z przebudową trasy tramwajowej pomiędzy ul. Jana Pawła II a os. Lecha zmienia się także okoliczny układ drogowy. We wtorek, 13 czerwca, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu polegająca na ograniczeniu przejazdu przez torowisko przy ul. Milczańskiej. Będzie można jechać tylko w jednym kierunku, od ul. Katowickiej do ul. Milczańskiej.

Pierwszy letni miesiąc przyniesie wiele atrakcji dla amatorów dobrej książki. W filiach Biblioteki Raczyńskich spotkać się będzie można z autorami książek, m.in. Michałem Rusinkiem czy Ryszardem Ćwirlejem. Odbędzie się także festiwal muzyczny oraz "Ludzie książki".

Liczba wyników na stronie
20