Liczba wyników na stronie
20

We wtorek, 15 października nauczyciele odebrali Nagrody Prezydenta Miasta Poznania, przyznane z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W ten sposób doceniono ich osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej. Wyróżnienia otrzymało aż 367 osób. 

Poznań pamięta o Batalionach Chłopskich. W 84. rocznicę ich powstania złożono kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. W imieniu mieszkanek i mieszkańców Miasta zrobił to Witold Rewers, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP.

Ekologia, bioróżnorodność oraz potencjał terenów podmokłych w zakresie adaptacji do zmian klimatu i ochrony wód - to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas konferencji "Klimat i środowisko". Wydarzenie, organizowane przez Urząd Miasta Poznania, odbędzie się 17 października na MTP, w ramach Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO. Udział w konferencji jest bezpłatny.

"Siła wolontariatu zmienia Poznań. Doceń różnorodność w działaniu!" - to hasło, które przyświeca tegorocznej edycji konkursu na wolontariusza roku. Kto nim zostanie - okaże się w grudniu, ale nabór kandydatów do tego zaszczytnego tytułu trwa.  

Znamy już nazwiska dziewięciu wspaniałych i odważnych kobiet, które zostaną bohaterkami miejskiej kampanii społecznej. Wieńczy ona tegoroczną akcję społeczną "Poznanianki 2024", razem z Tygodniem Kobiet, który rusza już w najbliższą sobotę.

Coraz bliżej końca prac związanych z budową drogi rowerowej w rejonie ul. Strzeleckiej i Królowej Jadwigi. Ułatwi ona przejazd między rondem Rataje a centrum miasta. Będzie elementem głównej trasy, która - zgodnie z Programem Rowerowym Miasta Poznania - połączy centrum z rejonem Szczepankowa.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 68 z Oddziałami lntegracyjnymi i Specjalnymi na os. Jana III Sobieskiego zyskali bardzo dobre warunki nauki. Od września dzieci i młodzież z placówki na Piątkowie uczą się w gruntownie przebudowanym budynku. W poniedziałek, w Dzień Edukacji Narodowej, odbyła się tam uroczystość, podczas której zaprezentowano szkołę po zmianach. 

W Poznaniu rozpoczęło się Forum Local Trends. Przez dwa dni samorządowcy z całej Polski rozmawiać będą o kluczowych wyzwaniach, jakie stoją przed gminami w przededniu zbliżającej się polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. 

29 października odbędzie się wyjątkowa aukcja najmu lokali użytkowych. Dedykowana jest ona osobom prowadzącym księgarnie i antykwariaty. Do wylicytowania będą miejskie lokale w wyjątkowo niskiej cenie wywoławczej. W ten sposób Miasto Poznań dba o promocję czytelnictwa.   

W Poznaniu krzywdzenie zwierząt nie przejdzie - już po raz trzeci przez park Jana Pawła II przeszedł za to Marsz Kejterka. Miłośnicy psów zebrali się w sobotę, w pobliżu Pomnika Pyry, skąd wyruszyli na wspólny spacer. Na uczestników wydarzenia czekały m.in. rozmowy na temat adopcji czworonogów oraz okazjonalna sesja zdjęciowa.

Miasto przyjęło Równościowy Plan Działania. Jego zapisy odczują wszyscy - dokument zawiera bowiem wiele bardzo konkretnych propozycji. To m.in. warsztaty, szkolenia, kampanie społeczne i informacyjne. Łączy je jeden cel - by Poznań był miejscem, w którym każdy ma równe szanse bez względu na płeć, a potrzeby mężczyzn i kobiet były tak samo dostrzegane i uwzględniane.

Wspólne czytanie "Wady snu" Radki Denemarkovej, zwiedzanie magazynów Biblioteki Raczyńskich, spotkanie z Harrym Potterem, escape room - to tylko część atrakcji, jakie czekają na poznaniaków i poznanianki w ramach Nocy Bibliotek. Akcja odbędzie się w piątek, 11 października. 

Jesień zawitała do Poznania na dobre, a przed mieszkańcami i mieszkankami miasta kolejny weekend. Tym razem upłynie on pod znakiem koncertów m.in. Czerwonych Gitar, Kamila Bednarka, Lorein czy trzech tenorów: Wiesława Ochmana, Krystiana Ochmana i Tomasza Kuka, oraz spektakli, takich jak "Kłamstewka", "Pies", "Tragic Magic Today" czy "Frankensteins". 

Młodzi poznaniacy i poznanianki mogą wziąć udział w bezpłatnym widowisku teatralnym. Sztukę "Torrnado" można będzie zobaczyć w październiku i listopadzie w Scenie na Piętrze przy ul. Masztalarskiej. 

W piątek, 11 października o godz. 20:45 na stadionie miejskim rozpocznie się mecz Ukraina - Gruzja. Najszybciej i najwygodniej na Bułgarską można dojechać komunikacją publiczną, zwłaszcza tramwajami, omijając korki. Ci, którzy muszą jednak dojechać samochodami, mogą skorzystać z parkingów, skąd na mecz dotrą łatwo pieszo lub komunikacją miejską. Zmieni się organizacja ruchu, więc warto zaplanować podróż.

W 85. rocznicę uruchomienia pierwszego niemieckiego obozu koncentracyjnego - KL Posen w Forcie VII uczczono pamięć pomordowanych więźniów. Miasto Poznań reprezentował Stanisław Tamm, Sekretarz Miasta Poznania i Łukasz Kapustka, wiceprzewodniczący Rady Miasta Poznania.

Liczba wyników na stronie
20