Ruszyli "
Senioralni"

Na zdjęciu dwóch mężczyzn na scenie, jeden z nich trzyma ogromny klucz - grafika rozmowy
Klucze do Miasta zostały oficjalnie przekazane seniorom
Ruszyli "
Senioralni"

Spotkania, wykłady, spacery, porady prawne i zdrowotne, zniżki na wybrane spektakle i seanse - to wszystko w najbliższych tygodniach czekać będzie na poznaniaków i poznanianki w dojrzałym wieku. Ruszają "Senioralni. Poznań". 

Cykl spotkań dla seniorów oficjalnie rozpoczął się w sobotę o godz. 11:00. Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, uroczyście przekazał wówczas klucze do Miasta jego starszym mieszkańcom. Hasłem tegorocznej edycji wydarzenia jest "Bliżej. Razem. Lepiej".

Przez najbliższe tygodnie poznańscy seniorzy i seniorki mogą brać udział w dziesiątkach spotkań przygotowanych specjalnie dla nich. Większość z nich jest bezpłatna (ale nie wszystkie), na wiele obowiązują zapisy. 

Poznańskie teatry i kina przygotowały dla starszych mieszkańców i mieszkanek miasta zniżki na wybrane spektakle i pokazy filmów, a także oprowadzania po swoich siedzibach. W Centrum Inicjatyw Senioralnych (ul. Mielżyńskiego 24) będzie można porozmawiać m.in. o bezpieczeństwie, emeryturze i rencie wdowiej, a także spotkać się z prawnikami czy przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia. Wiele organizacji zaproponuje seniorom także porady prawne. 

Będzie też okazja, by zadbać o zdrowie. Na chętnych czekają zajęcia na basenie, nauka jogi oraz spotkania z trenerami. Będzie można porozmawiać o odporności psychicznej, zadbać o swoją pamięć, a także dowiedzieć się więcej o tym, jak jedzenie wpływa na samopoczucie. Przygotowano również bezpłatne konsultacje profilaktyczne. 

Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji - bardzo ważna jest integracja. Seniorzy będą mogli zagrać w gry towarzyskie, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, przyrodniczych lub plastycznych, a także sprawdzić swoje siły w tańcu towarzyskim. Nie zabraknie również spacerów - będzie można odkryć Poznań, jakiego już nie ma, poznać historię Świętego Marcina, a także przejść się po Luboniu.

Podczas licznych wykładów ich słuchacze dowiedzą się, jakie problemy małżeńskie miały mieszkanki Wielkopolski w XV wieku, co jest człowiekowi potrzebne do szczęścia i co o Fryderyku Chopinie myślała George Sand. 

Cały program i szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć na stronie centrumis.pl.

AW