Oferta kierowana jest do mieszkańców stolicy Wielkopolski, którzy przy wejściu na teren stadionu okażą tzw. paszport covidowy i są zaszczepieni (1 dawką szczepionki firmy Johnson & Johnson lub 2 dawkami innych szczepionek). Zaszczepieni będą mogli pobrać opaski, które upoważnią do skorzystania z oferty badań, finansowanej z budżetu Miasta.
Osoby niezaszczepione (dorośli oraz dzieci od 5. roku życia) będą mogły przyjąć preparat przeciwko COVID-19. Szczepienia odbędą się na 3. piętrze Stadionu Miejskiego.
Uczestników w zamkniętych pomieszczeniach obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu. Nad bezpieczeństwem oraz przestrzeganiem zasad związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa czuwać będą wolontariusze WOŚP. W ramach akcji będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, takich jak:
- Rtg płuc, polecane szczególnie osobom, które przechorowały COVID-19,
- Badania słuchu w kierunku wczesnego wykrywania ewentualnych wad,
- Badania densytometryczne (skierowane do kobiet od 50. roku życia) - dla wczesnego wykrywania osteoporozy,
- Mammografia (dla kobiet od 40. roku życia) - w celu wykrywania raka piersi już na początkowym etapie,
- Cytologia - pozwalająca wcześnie wykrywać raka szyjki macicy.
Oferta dostępna będzie w Strefie Busów - na zewnątrz stadionu.
Dodatkowo na trzecim piętrze obiektu uczestnicy będą mieli możliwość zaczerpnięcia wiedzy z zakresu diabetologii, dietetyki i psychodietetyki. Edukowani będą także w kontekście samobadania piersi i jąder, a także fizjoterapii oraz profilaktyki raka gruczołu piersiowego. Organizatorzy poprowadzą także kursy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Więcej o atrakcjach z okazji finału WOŚP, jakie przewidywane są w Poznaniu, przeczytać można tutaj.
PD