- Gratuluję całej społeczności szkoły. Jestem pod wrażeniem przemyślanej wizji zagospodarowania placówki - ale najważniejsze jest to, że zmiana podoba się uczniom. Dzieci przychodzą do szkoły nie tylko po to, by zdobywać wiedzę, ale również by spędzać czas w otoczeniu dobrych ludzi i w komfortowych warunkach. Cieszy mnie również fakt, że szkoła przywiązuje wagę do swojej tradycji i pamięta o 15. Pułku Ułanów Poznańskich - co widać w wystroju jednej z sal - mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
Jak podkreślali autorzy zwycięskiego projektu "Szkoła jak z Finlandii", zgłoszonego do PBO 2020, ponad 50-letni budynek domagał się gruntownego remontu i wprowadzenia elementów nowoczesności, które pozwolą przybliżyć placówkę do skandynawskich standardów. W ramach tego projektu w szkole udało się wykonać remont instalacji elektrycznej, a także korytarzy i holu, zmodernizowano również system monitoringu.
Na tym jednak nie poprzestano. Rok później do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono pomysł "Cała szkoła jak z Finlandii", będący kontynuacją dotychczasowych działań. W ramach PBO 2021 udało się przeprowadzić m.in. remont klas lekcyjnych, które zostały zaprojektowane tematycznie.
- Jestem niesamowicie dumna i bardzo szczęśliwa, że wspólnymi siłami udało się spełnić nasze marzenia - mówi Paulina Zajdel, dyrektorka szkoły. - Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu. Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że nasza szkoła odbiega od tradycyjnej placówki. Charakteryzuje się przytulnymi pomieszczeniami, nutką szaleństwa projektowego, odróżnia się kolorem i podejściem.
- Cieszą mnie wszystkie zmiany na lepsze, jakie dokonują się w poznańskich szkołach. W imieniu swoim i Przemysława Foligowskiego, dyrektora Wydziału Oświaty UMP serdecznie dziękuję wszystkim, którzy złożyli projekt i na niego głosowali. Gdyby nie wy i wasze wspólne działania, nie byłoby tak wspaniałego efektu - mówił Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty UMP.
AJ/ AW/ KK