Aplikacja ma umożliwić poznaniankom i poznaniakom podzielenie się refleksjami dotyczącymi okresu pandemii koronawirusa. Wykorzystanie technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) - uzmysławia, jak wielka jest liczba osób, których życie uległo zmianom w związku z izolacją. Równocześnie uświadamia też prostotę dotarcia do innych dzięki rozwojowi technologii.
https://www.youtube.com/watch?v=7Dtz7Bw9xdw
Użytkownicy aplikacji będą mogli podzielić się własnymi przemyśleniami oraz posłuchać cudzych nagrań dotyczących pandemii i wynikających z niej zmian. Aby ułatwić to zadanie, wydzielono pięć kategorii tematycznych. W pierwszej z nich można opowiedzieć o tym, jakie oczywiste i mało zauważalne wcześniej rzeczy nabrały znaczenia w czasie pandemii. Druga to słowa, jakie chcemy przekazać medykom, którzy ratowali zdrowie i życie chorych na Covid-19. Kolejna to refleksje na temat tego, dlaczego warto pomagać innym. Można też podzielić się tym, co zmieniło się w nas podczas pandemii oraz opowiedzieć o jej doświadczeniu ludziom, którzy będą żyli w przyszłości.
Aplikacja została zaprojektowana tak, by zapewnić anonimowość: nie wymaga logowania i umożliwia zarządzanie informacjami dodawanymi przez użytkowników.
Wybrane treści są dostępne dla osób niesłyszących w formie napisów (w ramach rozwoju aplikacji planowane jest zwiększenie liczby nagrań opatrzonych napisami). Nawigacja jest także dostosowana do standardu czytników ekranów dla osób niewidomych.
"Kroniki C-19" są dostępne w Google Play i App Store, do których przekierowuje również strona główna kroniki-c19.pl/
Aplikacja została stworzona przez firmę Setapp z.o.o., powstała na zlecenie Miasta Poznania w ramach projektu Healthy Boost (Zdrowie Wzmocnienie) finansowanego z Programu Interreg Regionu Morza Bałtyckiego.
AW