Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń od swoich najemców zainteresowanych zamianą obecnego mieszkania. W grę wchodzą lokale znajdujące się w budowanym aktualnie bloku przy ulicy Darzyborskiej. Zapisy prowadzone są do 14 czerwca.
Nowe place zabaw i siłownie zewnętrzne, strefy relaksu i odpoczynku czy remont infrastruktury - to tylko niektóre inwestycje, które zostaną zrealizowane w Rodzinnych Ogrodach Działkowych (ROD) dzięki miejskiemu dofinansowaniu. W tym roku przeznaczona zostanie na ten cel rekordowa kwota, bo aż milion złotych.
Ruszyły zapisy na bieg na dystansie 5 kilometrów, który 13 października będzie towarzyszył 23. Poznań Maratonowi im. Macieja Frankiewicza. Uczestnicy Poznań Five wystartują chwilę po maratończykach i zakończą swoje zmagania na placu Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich.
Piotr, Paweł, początek państwa polskiego, porządek, przedsiębiorczość i pracowitość, przyjazność, przyroda, pride - co łączy wszystkie te słowa? Odpowiedź jest prosta: to Poznań - nasz wspólny dom. Ta idea stała się punktem wyjścia dla nowej strategii marki stolicy Wielkopolski.
W wyniku zmian w prawie, kierowcy taksówek oraz innych pojazdów służących do przewozu osób, posiadający zagraniczne prawo jazdy, muszą przedstawić w urzędzie miasta prawo jazdy wydane w Polsce. Obowiązek wchodzi w życie 17 czerwca. Zostało więc niewiele czasu.
Poznań będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Brydżu Sportowym. To oznacza, że w przyszłym roku do stolicy Wielkopolski przyjadą tysiące najlepszych brydżystów z całego kontynentu. Oficjalne porozumienie podpisano podczas prestiżowego kongresu Impact'24.
Uczniowie ostatnich klas podstawówek sprawdzają swoją wiedzę. Egzamin ósmoklasisty rozpoczął się we wtorek, 14 maja i potrwa trzy dni. Wkrótce młodzi ludzie staną też przed wyborem dalszej drogi edukacji. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpocznie się w poniedziałek, 20 maja.
Poznań otrzymał ponad 1,1 mln zł od rządu Tajwanu. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie obywateli Ukrainy, którzy przebywają tu w związku z wojną w ich kraju. Pomogą sfinansować wsparcie psychologiczne i korepetycje dla dzieci, a także pomoc żywnościową.
100 lat po pamiętnej powodzi z 1924 roku przed budynkiem Bramy Poznania otwarto wystawę plenerową "Pod wodą. Powodzie w Poznaniu". Ekspozycja ukazuje miasto i jego mieszkańców w momentach, w których spokojna zazwyczaj Warta odsłaniała swoje niebezpieczne oblicze.
Na dwóch budynkach urzędu pojawiły się panele fotowoltaiczne. Zmniejszy to koszty wydawane na energię oraz zredukuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery.