Trwają prace na odcinku ul. Św. Marcin między ul. Gwarną a mostem Uniwersyteckim wraz z fragmentem ul. Towarowej i skrzyżowaniem z al. Niepodległości. Ze względu na postęp robót konieczne są zmiany w organizacji ruchu, których wprowadzenie planowane jest na wtorek, 15 listopada.
Jeszcze w tym roku na terenie Wildy rozpoczną się prace budowlane polegające na dostosowaniu 73 przejść dla pieszych do "Standardów dostępności Miasta Poznania".
Od poniedziałku (14 listopada), zmieni się trasa nocnej linii autobusowej nr 215 na terenie Wildy. Ponadto autobusy linii nr 184 kursować będą z wjazdem na pętlę Franowo.
Zgodnie z zapowiedziami, w połowie listopada rozpoczną się prace związane z przebudową ul. Kantaka w ramach Programu Centrum. W najbliższym czasie pierwsze roboty będą toczyć się również w obrębie węzła rozjazdowego przy Okrąglaku.
W najbliższym czasie na Starym Rynku prowadzone będą prace związane z przebudową wodociągu, dlatego przewidziana jest przerwa w dostawie wody oraz zmiany w organizacji ruchu w rejonie ul. Wrocławskiej i Paderewskiego.
Od poniedziałku, 14 listopada, nastąpią utrudnienia w ruchu i parkowaniu na ul. 23 Lutego. Tego samego dnia rozpoczną się prace budowlane przy ul. Wierzbięcice - konieczne będzie miejscowe zwężenie jednej jezdni. Zmiany nastąpią także w rejonie ul. Głuszyna.
Stolica Wielkopolski znalazła się w czołówce miast Rankingu Zrównoważonego Rozwoju. W swojej kategorii Poznań uplasował się na 3. miejscu.
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, wręczył w piątek, 11 listopada klucze do miasta świętemu Marcinowi. Uroczystość na Wolnym Dziedzińcu urzędu miasta poprzedziły oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Aż 7 firm złożyło do urzędu miasta wnioski, umożliwiające sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie mieszkańcom Poznania. Ta, która zrobiła to najszybciej, będzie mogła podpisać odpowiednią umowę ze spółką Skarbu Państwa.
MPK Poznań oraz Komenda Miejska Policji w Poznaniu rozpoczynają kolejną odsłonę akcji profilaktyczno-informacyjnej, tym razem skierowaną do kierowców samochodów. Kampania ma uświadomić, że tramwaj, jadąc z prędkością 50 kilometrów na godzinę, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zatrzyma się dopiero po ok. 60 metrach. Jesienią, gdy tory są oblodzone lub mokre, droga hamowania wydłuża się jeszcze bardziej.