Już 7 kwietnia Polacy wybiorą swoich przedstawicieli w samorządach. Każdy, kto mieszka w Poznaniu i chce tu głosować, może to zrobić składając wniosek o ujęcie w stałym obwodzie głosowania lub meldując się w stolicy Wielkopolski. Dzięki temu mieszkaniec zostanie wpisany do Centralnego Rejestru Wyborców. Obie sprawy najwygodniej załatwić online.
Na zawodach Pucharu Świata w Kairze drużyna polskich florecistek wywalczyła kwalifikację olimpijską. To powrót po 12 latach kobiecej reprezentacji w tej dyscyplinie na igrzyska. Polską ekipę tworzą zawodniczki poznańskich klubów - AZS UAM i AZS AWF.
W ostatni weekend ferii najmłodsi mogą wybrać się na spektakl oraz zimowe warsztaty lub zgłębić świat nauki i wziąć udział w fascynujących eksperymentach. Na dorosłych czekają liczne koncerty, wystawy, seanse filmowe i sztuki teatralne. W drugą rocznicę wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie poznaniacy i poznanianki pamiętają także o naszych wschodnich sąsiadach.
Na poznańskiej Cytadeli uczczono kolejną rocznicę zakończenia okupacji niemieckiej i walk o Poznań. Uczestnicy uroczystości pamiętają także o tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Tak jak w roku ubiegłym, w związku z toczącą się wojną w Ukrainie, obchody odbyły się pod Dzwonem Pokoju.
23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych aktywnie włącza się w działania edukacyjno-pomocowe związane ze zdrowiem psychicznym.
23 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. To poważna choroba, która dotyka miliony osób w Polsce, także młodych ludzi. Dlatego Miasto rozpoczyna dyskusję o tym, jak wspierać zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - ruszyły zapisy na konferencję, poświęconą tej tematyce.
Wykonawca mostów pieszo-rowerowych nad Wartą i Cybiną zamontował już pierwsze elementy konstrukcyjne nowej przeprawy. Ze względu na wielkogabarytowy charakter materiałów, transport ulicami Poznania na Ostrów Tumski odbył się w nocy z niedzieli na poniedziałek.
Ponad 200 tabliczek z herbem Poznania zawiśnie wkrótce na murach poznańskich szkół i przedszkoli. Pierwsza z nich pojawiła się już na ścianie liceum św. Marii Magdaleny. Widać na niej odświeżoną wersję tarczy herbowej z 1997 roku.
15 marca mija termin płatności pierwszej raty podatku od nieruchomości. To ważne źródło wpływów do miejskiego budżetu. Dzięki niemu finansowane są liczne projekty służące mieszkańcom. Podatek można zapłacić bez wychodzenia z domu poprzez aplikację i serwis mObywatel.
Warsztaty, prelekcje oraz wiele innych atrakcji - to wszystko czeka podczas XXVIII Targów Edukacyjnych, które odbędą się 8-10 marca na MTP. To tutaj przez trzy dni młodzież, która stoi przed wyborem dalszej drogi kształcenia, będzie miała możliwość zapoznania się z ofertą dziesiątek szkół. Wstęp na wydarzenie jest biletowany, ale bezpłatny dla uczniów, nauczycieli i bibliotekarzy.