Zgodnie z zapowiedziami 4 listopada rozpoczęła się wymiana nawierzchni jezdni realizowana przez wykonawcę nowej drogi rowerowej w rejonie parku T. Mazowieckiego. Prace dotyczą okolicy skrzyżowania ul. Strzeleckiej, Garbary i Kazimierza Wielkiego. W dniach 5-6 listopada będzie tam układana masa bitumiczna, dlatego należy liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu.
Tradycyjnie, w dniu Wszystkich Świętych, kwiaty na grobach zasłużonych Wielkopolan oraz pod najważniejszymi pomnikami złożyli przedstawiciele poznańskiego samorządu. Wiązanki kwiatów w biało-czerwonych barwach miały na szarfie napis "Non Omnis Moriar - Poznaniacy i Wielkopolanie".
W ten weekend miasto nieco zwolni tempo - w piątek poznaniacy i poznanianki wybiorą się na cmentarze, by celebrować pamięć o swoich bliskich zmarłych. Jednak już w sobotę i niedzielę można będzie wybrać się na koncerty lub spektakle, a nawet wziąć udział w biegu i przechadzce po Poznaniu.
Przy okazji budowy drogi rowerowej w rejonie ul. Strzeleckiej i Królowej Jadwigi, wymieniona zostanie nawierzchnia na fragmencie jezdni ul. Strzeleckiej, a także w obrębie skrzyżowania ul. Garbary i ul. Kazimierza Wielkiego. W pierwszej kolejności prace dotyczyć będą ul. Strzeleckiej, dlatego 4 listopada będzie obowiązywała tam zmieniona organizacja ruchu.
W obrębie przystanku PST Słowiańska na Winogradach trwają prace związane z infrastrukturą rowerową, które wiążą się z wyłączeniem z ruchu części ramp i tunelów. W czwartek, 31 października po południu udostępniony zostanie fragmentz nową nawierzchnią.
Zgodnie z zapowiedziami, na początku listopada ułożona zostanie nowa nawierzchnia jezdni ul. Biskupińskiej na Strzeszynie, pomiędzy ul. Literacką a przejazdem kolejowym. Konieczne będzie wyłączenie z ruchu tego odcinka.
Kierowcy skręcający z ulicy Prymasa Augusta Hlonda w kierunku mostu Lecha zyskają trzeci pas do skrętu w lewo. Dzięki temu poprawi się płynność i bezpieczeństwo przejazdu przez skrzyżowanie.
31 laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych odebrało miejskie stypendia. Wszyscy nagrodzeni rozpoczęli już studia w Poznaniu - najwięcej z nich wybrało Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.
Według projektu, który zostanie przedstawiony radnym i gminom ościennym, od 1 września 2025 roku mają zmienić się stawki za przejazdy autobusami i tramwajami. Jednak mieszkańcy Poznania (a także 19 gmin współpracujących z Zarządem Transportu Miejskiego), którzy rozliczają podatki w swoim miejscu zamieszkania, będą płacić za sieciówki tyle samo, co dziś - a w niektórych przypadkach nawet jeszcze mniej. Nie zmieni się też cena biletów specjalnych - dla seniorów i uczących się dzieci.
Podczas 14. edycji prestiżowej gali CEE Investment Awards Poznań otrzymał zaszczytny tytuł Miasta Roku. Nagroda ta wyróżnia lokalizacje, które wyjątkowo angażują się w rozwój gospodarczy i przyciągają kluczowe inwestycje.