Miasto Poznań jest w trakcie realizacji kampanii społeczno-edukacyjnej promującej otwarty rynek pracy oraz zatrudnianie osób atypowych pt. "Zmień perspektywę na neuroróżnorodność". Ma ona na celu zachęcenie poznańskich pracodawców do zatrudniania osób neuroatypowych w swoich firmach. Wskazuje na mocne strony oraz kompetencje tych osób, takie jak: kreatywność, wysoki poziom koncentracji, specjalistyczna wiedza merytoryczna, analityczność, wysoka precyzja i dokładność oraz pasja w obszarze wybranych tematów.
Ewa Druszcz - dyplomowana psycholożka i terapeutka, pracująca w asperIT opowie o tym, czym jest neuroróżnorodność oraz dlaczego niektórzy z nas ten sam komunikat mogą odebrać w zupełnie inny sposób. Pracodawcy poznają także korzyści płynące z zatrudniania osób atypowych oraz nowoczesne metody zarządzania zespołem. To wyjątkowa okazja do posłuchania specjalistki, która podzieli się wiedzą przydatną do świadomego wspierania swoich pracowników. Szkolenie odbędzie się 19 września o 10:00 i 13:00.
Obowiązują zapisy mailowe: neuroroznorodnosc@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona, a termin wysyłania zgłoszeń mija 18 września o godzinie 13:00.
Umiejętność używania języka włączającego jest obecnie niezwykle pożądana, a co najważniejsze - z łatwością można się jej nauczyć. Podczas szkolenia, które poprowadzi Kamila Kalińczak - prezenterka radiowa i telewizyjna oraz autorka instagramowego kanału dotyczącego poprawności językowej - będzie można dowiedzieć się, jak korzystać z języka inkluzywnego oraz w jaki sposób kreuje on rzeczywistość. Szkolenie odbędzie się 12 września o 10:00.
Obowiązują zapisy mailowe: neuroroznorodnosc@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona, a termin wysyłania zgłoszeń mija 11 września o godzinie 13:00.
PD