Piesi mogą poruszać się teraz w zdecydowanie bardziej komfortowych warunkach. Jest też estetyczniej, bo nowa nawierzchnia chodnika została ujednolicona - na głównym ciągu pieszym jest ułożona z płytek betonowych, pasy kompensacyjne (przy kamienicach) są z kostki kamiennej, a kostka cięta została ułożona na zjazdach do posesji.
To nie koniec zaplanowanych prac. By ulica jeszcze lepiej się prezentowała i miała lepszy mikroklimat, przygotowane zostały miejsca pod nasadzenia zieleni, które mają zostać przeprowadzone wiosną. Pasy zieleni będą zlokalizowane na chodniku, w miejscach, które nie były używane przez pieszych i kierowców.
Warto podkreślić, że od paru lat ta wildecka ulica przechodzi metamorfozę. Wiosną 2021 roku zmieniona została tu organizacja ruchu w ramach wprowadzania strefy płatnego parkowania na Wildzie. Uporządkowano parkowanie i dzięki temu samochody zostały ściągnięte z chodnika na jezdnię, a piesi zyskali szerokie przejścia. W tym roku wyremontowany został chodnik, a w kolejnym przybędzie zieleni.
- Wszystkie zmiany i remonty chodników bardzo poprawiają jakość i estetykę oraz bezpieczeństwo użytkowania - powiedział podczas odbioru Wojciech Przybylski z Rady Osiedla Wilda.
Koszt prac brukarskich to 480 tysięcy złotych, a część tej kwoty stanowią środki znajdujące się w dyspozycji Rady Osiedla Wilda.
ZDM