W Poznaniu wystartowały międzynarodowe targi budowlane

Galeria zdjęć przedstawia targi Budma. - grafika rozmowy
W Poznaniu wystartowały międzynarodowe targi budowlane
W Poznaniu wystartowały międzynarodowe targi budowlane

Bogata oferta wystawców, konferencje, prelekcje czy prezentacje produktów - wszystko to czeka na profesjonalistów i hobbystów w ramach  Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma. We wtorek wydarzenie otworzył Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

- Za nami trudny dla wszystkich okres pandemii, obecnie natomiast odczuwamy skutki rosyjskiej agresji na Ukrainę, wysokie ceny materiałów budowlanych czy energii. Ale ten kryzys to także wielka szansa. Jako Miasto pokazujemy, że mimo wszystkich tych trudności możemy ukończyć trwające już inwestycje i planować nowe. Dla branży to z kolei impuls do szukania nowych, bardziej energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań dla budownictwa. Zachęcam do dalszego inwestowania w naszym mieście i życzę udanych spotkań biznesowych - powiedział prezydent Poznania, otwierając wydarzenie. 

Liderzy, twórcy innowacji, producenci oraz firmy dopiero wchodzące na rynek prezentują w ramach targów Budma 2023 bogatą ofertę nowoczesnych produktów, materiałów, maszyn i urządzeń dla sektora budowlano-architektonicznego. 

Wszyscy spragnieni nowoczesnych rozwiązań powinni rozpocząć zwiedzanie wystawy od ekspozycji firm nagrodzonych w konkursie Złoty Medal Grupy MTP. W tym roku wyłoniono aż 25 produktów, które będą wyznaczać trendy w branży budowlano-architektonicznej na najbliższe lata. Pełna lista laureatów znajduje się na www.budma.pl/pl. Wśród nagrodzonych produktów można zauważyć tendencję, że coraz więcej firm stawia na ekologię, ergonomię i rozwiązania smart, odpowiadając tym samym na potrzeby rynku. 

Budma to nie tylko czterodniowe spotkanie prezentujące ofertę wystawców, ale także zawsze aktualny program wydarzeń merytorycznych: konferencji, prezentacji i prelekcji. To szereg atrakcji, które przyciągają swoim rozmachem i profesjonalizmem nie tylko fachowców, ale wszystkich, którzy chcą poznać najnowocześniejsze rozwiązania w branży budowlanej.  

Budma również dla klientów indywidualnych

Monteriada to pokazy na żywo montażu wyrobów stolarki okiennej, które odbywają się podczas pierwszych 3 dni targów. Towarzyszyć im będzie ekspresyjny komentarz charyzmatycznego prowadzącego - Ireneusza Bielenika, znanego z programów telewizyjnych i radiowych. Zaplanowano praktyczne pokazy, jak krok po kroku, z użyciem najlepszych systemów, montowane są m.in. okna, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne oraz brama garażowa. Organizatorzy wspólnie z partnerami pokażą, jak dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, dobrze zamontowanych okien, drzwi zewnętrznych i bram garażowych można oszczędzać ciepło w domu. Idea wydarzenia doskonale wpisuje się też w tematykę kampanii społecznej "Dobry Montaż -Zadbaj o ciepły dom".

Ciekawą atrakcję stanowi Projekt Kangoo od Narzędzioholików - to wydarzenie, które zaskoczy zwiedzających 3 strefami aktywności: prezentacji narzędzi z szeroką ofertą najbardziej liczących się marek na rynku, gier, w ramach której każdy zwiedzający będzie mieć okazję wygrać atrakcyjne nagrody oraz Live Woodworking - gdzie podczas targów będzie tworzona od podstaw cała zabudowa serwisowa samochodu Renault Kangoo.

Fachowców i "złote rączki", zajmujących się pracami budowlanymi i wykończeniowymi, na pewno zainteresuje strefa Grupy Prace Wykończeniowe - zrzeszającej wykonawców, inwestorów, producentów i pasjonatów - w ramach której odbędą się szkolenia praktyczne, prezentacje technologii, materiałów budowlanych i narzędzi stosowanych w pracach wykończeniowych. Budowa? Remont? Wykończenie? Instalacje? Izolacje? Każdy znajdzie coś dla siebie.

Osoby, które zwracają uwagę na możliwości oraz potencjał technologii prefabrykacji budynków drewnianych w nowoczesnym budownictwie XXI w., mogą zajrzeć na konferencję pt. "Drewno - budowlanym materiałem przyszłości", która odbędzie się 2 lutego 2023. Z kolei  konferencja: "Zero, a cieszy" to wydarzenie, podczas którego będzie można spotkać, wysłuchać i porozmawiać z ekspertami od lat projektującymi i budującymi indywidualne domy zero-energetyczne, jak również z właścicielami takich budynków. To jedyne tego rodzaju wydarzenie w Polsce, w którym kompetentni specjaliści oraz inwestorzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami.

W zaplanowanej Strefie Ognia odwiedzający targi Budma w jednej przestrzeni będą mogli zapoznać się z różnorodnością kominkowego ognia i uzyskać porady od specjalistów z branży kominkowej. Obecni będą też producenci paliw. Nie lada gratką będzie pokaz budowy pieca kaflowego i kuchni kaflowej.

Dla zwiedzających z artystycznym zacięciem przygotowane zostały warsztaty z układania mozaiki z Pracownią Lubosza Karwata. Na specjalnie zaaranżowanej powierzchni znany artysta zaprezentuje wykonane przez siebie dzieła i zaprosi odwiedzających do uczestniczenia w warsztatach, na których każdy będzie mógł zaprojektować swoją mozaikę, a następnie wykonać ją z kawałków kamieni. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wzięcia udziału w dokończeniu kamiennego symbolu MTP - Iglicy, nad którą prace rozpoczęły się podczas Targów Branży Kamieniarskiej Stone 2022.

Interesująco zapowiadają się również dni inwestorów indywidualnych.. Do dyspozycji gości będzie Strefa Porad Budowlanych, na której skorzystać będą mogli z konsultacji i wsparcia projektantów wnętrz i innych specjalistów z branży czy zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami Smart Home i Eko-trendami.

Budmie towarzyszą targi WinDoor-tech, Forum Designu i Architektury D&A, Międzynarodowa Konwencja Budownictwo Polska-Ukraina oraz Forum Gospodarcze Budownictwa Build4Future. 

JZ