Program od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom poznaniaków, jak również z uwagi na sytuację na rynku nieruchomości, spółka postanowiła przekazać do kolejnej edycji programu aż 43 lokale. To blisko dwa razy więcej niż podczas poprzedniej akcji.
Do dyspozycji poznaniaków w ramach programu są zarówno mieszkania jedno- i dwupokojowe, jak i duże lokale posiadające trzy, cztery i pięć pokoi. Wszystke znajdują się w interesujących lokalizacjach takich jak plac Wolności, ul. Ratajczaka, ul. Podgórna, ul. Jackowskiego czy ul. Wyspiańskiego. Przeważają mieszkania dwupokojowe, które są najbardziej pożądane na rynku. Powierzchnia przekazanych nieruchomości waha się między 31 a 189 metrów kwadratowych. Duże zróżnicowanie lokali ułatwia poznaniakom wybór mieszkania pod kątem swoich potrzeb.
Zasady programu są bardzo proste. Lokale należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.
Program "Mieszkanie do remontu" dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać kredytu w banku na mieszkanie lub nie stać ich na najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin i osób, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. Program jest alternatywą dla listy prezydenckiej i szansą dla poznaniaków na nowe "M".
Wszystkie zainteresowane osoby mogą zgłosić chęć obejrzenia mieszkania poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL. Zapisy na oględziny lokali będą prowadzone do 23 października. Z kolei wnioski na maksymalnie trzy mieszkania będzie można składać do końca miesiąca przez dedykowaną do programu stronę internetową: www.zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu.
Wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz niezbędne dokumenty znajdują się także na stronie internetowej.
ZKZL/JZ